Grayscale Zafer Kazandı! Maksattaki SEC Lideri Kovulacak mı?

Grayscale Zafer Kazandı! Maksattaki SEC Lideri Kovulacak mı?

Paylaş
BTC Piyasası: Grayscale Zafer Kazandı! Maksattaki SEC Lideri Kovulacak mı?

Grayscale, SEC’e karşı verdiği çabada zafer kazandı. Bu gelişmeyle ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Warren Davidson’ı SEC Lideri Gary Gensler’i amaç tahtasına koydu. Ayrıyeten Davidson, Gary Gensler’i SEC Lideri olarak misyonundan almak için tekrar harekete geçti. Temsilciler Meclisi Üyesi, Gensler’in kripto dünyasının çevreleyen mevcut düzenlemelere ait aksiyonunun gereksiz ve önyargılı olduğunu söylüyor.

Warren Davidson SEC Lideri Gary Gensler’i protesto etti!

ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Warren Davidson’ın duruşu, gayretleri şimdiye kadar yalnızca övgüyle karşılandığı için kripto topluluğu içinde artan hislerle rezonansa giriyor. Davidson, piyasanın daha fazla esneklik ve yenilik dileğine dikkat çekiyor. Buna karşın SEC’in düzenleyici aksiyonlarının giderek daha baskıcı ve siyasi olarak yüklü hale geldiğini söylüyor.

Warren Davidson’ın SEC Lideri Gensler’in liderliğinden duyduğu memnuniyetsizlik kimse için yeni bir şey değil. Kendisi daha evvel 12 Haziran 2023 tarihinde Gary Gensler’i SEC Başkanlığı misyonundan kovmak hedefiyle “SEC İstikrar Yasası “nı gündeme getirdi. Davidson kaygılarını kesin bir lisanla şu formda söz etti:

ABD sermaye piyasalarının, mevcut Lider da dahil olmak üzere zorba bir Liderden korunması gerekiyor. Gerçek bir ıslahatın ve Gary Gensler’in SEC Başkanlığından kovulmasının vakti gelmiştir.

BTC Piyasası: Grayscale Zafer Kazandı! Maksattaki SEC Lideri Kovulacak mı? 1

Davidson neden SEC Lideri misyondan alınsın istiyor?

Geçtiğimiz gün, Temyiz Mahkemesi’nin Grayscale ETF başvurusu lehine verdiği karar piyasada bir çılgınlığa neden oldu. Olumlu haberler, hakimin Bitcoin Spot ETF’leri lehine karar vermesinin akabinde Bitcoin’in %6 oranında sıçramasını tetikledi. Üç yargıçtan oluşan panel oybirliğiyle Grayscale lehine oy kullandı. Bu yüzden, Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere topluluktaki herkes ve kripto X bu olay hakkında konuşuyor.

Temsilci Warren Davidson da X’teki bir gönderisinde “Gary Gensler’in SEC’deki hareketleri keyfi ve kaprislidir” diyerek görüşünü lisana getirdi. Akabinde #FireGaryGensler hashtag’i ile bir kere daha SEC Lideri Gary Gensler’in misyonundan alınması davetini yaptı. Kelamlarını gerekçelendirmek için son mahkeme açıklamasından bir alıntı kullandı:

Aynı fikirdeyiz. (SEC’in) Grayscale’in ETF teklifini reddetmesi keyfi ve kaprisliydi. Zira Kurul emsal eserlere yönelik farklı muamelesini açıklayamadı. Bu nedenle Grayscale’in dilekçesini kabul ediyor ve SEC kararını iptal ediyoruz.

BTC Piyasası: Grayscale Zafer Kazandı! Maksattaki SEC Lideri Kovulacak mı? 2

Açık ve tarafsız bir düzenlemeye gereksinim var

Warren Davidson, SEC’in Binance ve Coinbase’e karşı dava açmasından sonra bir tasarı sundu. Bir öbür Kongre Üyesi Tom Emmer da tasarıyı destekledi. Emmer, bu süreçte Gary Gensler’i berbat niyetli bir düzenleyici olarak nitelendirdi.

Kongre Üyesi’nin SEC Lideri Gary Gensler’i vazifeden almaya yönelik ısrarlı uğraşları sürüyor. Bu da düzenleyici nezaret ile kripto dostu bir ortama duyulan gereksinim ortasında süregelen çabayı yansıtıyor. Bu çatışma, tıpkı vakitte açık ve tarafsız bir düzenlemeye duyulan gereksinimin altını çiziyor. Zira, inovasyonu teşvik etmek ve yatırımcıların çıkarlarını korumak için buna gereksinim var.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap