Grayscale, SEC’e Açık Mektup Yazdı: Herkese Eşit Davranın!

Grayscale, SEC’e Açık Mektup Yazdı: Herkese Eşit Davranın!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Grayscale, SEC’e Açık Mektup Yazdı: Herkese Eşit Davranın!

Kripto para dalında faal rol oynayan yatırım şirketi Grayscale Investments, ABD Menkul Değer ve Borsa Komisyonu’na (SEC) seslendi. Grayscale, spot Bitcoin ETF müracaatları için SEC’in herkese eşit davanması gerektiği tarafında bir açıklama yaptı.

Açık mektubu saatler evvel Twitter aracılığıyla paylaşan Grayscale, öteki müracaat yapan şirketlerin kaidelerine vurgu yaptı. Açıklamaya nazaran Fidelity, BlackRock ve VanEck gibi firmaların spot Bitcoin ETF müracaatında “gözetim paylaşımı” ayrıntısı dikkat çekiyor.

Yetkililer, başka spot ETF müracaatları onay alıp kendilerinin geri çevirildiği olası senaryoda büyük bir ayrımcılığın oraya çıkacağı yorumunu yaptı.

“SEC, ihraççılara dengeli ve adil bir halde geri bildirim yapmalıdır. Devlet kurumlarının kazanan ve kaybeden bölümler yaratması ayrımcılıktır.”

Önde gelen kripto varlık yöneticisi, spot Bitcoin ETF müracaatının SEC engeline takılmasının akabinde kuruma karşı dava açmıştı. CEO Michael Sonnenshein, davayı kazanma ihtimallerinin yüksek olduğu tarafında demeçler veriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap