Grayscale, SEC davasını kazandı: Bitcoin yükselişe geçti

Grayscale, SEC davasını kazandı: Bitcoin yükselişe geçti

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Grayscale, SEC davasını kazandı: Bitcoin yükselişe geçti

Investing.com – ABD Federal Temyiz mahkemesi, SEC’in Grayscale’in Bitcoin fonunu borsada süreç gören fona (ETF) dönüştürme talebine yönelik ret kararının iptalini emretti. 

Mahkeme kararına nazaran Grayscale, ABD’nin birinci spot Bitcoin ETF eserini ihraç etmeye bir adım daha yaklaştı. Mahkeme kararına nazaran ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC), Grayscale Investments’ın Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) eserini ETF’ye dönüştürme talebini değerlendirmeye alacak.  

Dünyanın en büyük kripto para fonunu yöneticisi pozisyonundaki Grayscale Investments, birinci olarak Ekim 2021’de GBTC ürününü  ETF’ye dönüştürmek için başvurmuştu. SEC, bu başvuruyu reddetmesininin akabinde fon yöneticisi, mevzuyu yargıya taşıdı.

Bitcoin kararın akabinde sert yükseldi

Kararın açıklanmasının akabinde süratli bir yükselişe geçen Bitcoin, bir saatlik vakit diliminde %6 düzeyinde artarak 27.700 dolara kadar yükseldi ve kripto paradaki yükseliş eğilimi an prestijiyle devam ediyordu. 

Bu olumlu gelişmenin akabinde kripto para piyasası geneline de müspet bir görünüm hakim oldu. Ethereum, Bitcoin’e paralel bir yükseliş ivmesiyle 1.700 dolar bandına geri döndü. En büyük 20 kripto para ortasında BNB, MATIC, BCH ve AVAX en çok yükselen kripto para üniteleri ortasında yer aldı. An prestijiyle toplam kripto para kıymeti 1,09 trilyon dolara yükselirken ortalama süreç hacmi 30 milyar dolar düzeyinde seyrediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap