Grayscale Investments, SEC davası öncesi işe alım yapıyor

Grayscale Investments, SEC davası öncesi işe alım yapıyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Grayscale Investments, SEC davası öncesi işe alım yapıyor

Grayscale Investments, SEC’e karşı devam eden davası öncesinde ETF grubu için işe alım yapıyor.

Bir spot Bitcoin ETF başvurusu bulunan Grayscale Investments, SEC’e karşı olan davasında işe alımlarla ibreyi kendi tarafına çevirmeye çalışıyor. Şirket dava öncesi ETF takımında işe alımlar yapıyor.

SEC davası öncesi Grayscale’de işe alımlar

Grayscale Investments, Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı devam eden bir dava öncesinde ETF grubu için işe alım yaparak, yaklaşan bir karar öncesi olumlu bir sinyal gönderdi. Kripto varlık yöneticisi, ETF işini geliştirmek için “son derece yetenekli, analitik ve proaktif Kıdemli Ortak, ETF’ler” aradığını duyurdu.

Şirketin verdiği ilanda, bu rolün bir ETF ihraççısını oluşturma sürecinde yer alacağını ve iç paydaşlar ve dış iş ortaklarıyla iş birliği yapacağını belirtti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Grayscale Investments, SEC davası öncesi işe alım yapıyor 1

Geçtiğimiz yıl, Grayscale Investments, SEC’in amiral gemisi fonu GBTC’yi spot Bitcoin ETF’ye dönüştürme teklifini reddetmesi üzerine dava açmıştı. Bu dava sonucunun yakın bir tarihte çıkması bekleniyor. Bu sonuç, öbür varlık yöneticilerinin spot bitcoin fonları için yaptığı müracaatların inceleme sürecini etkileyebilir.

Grayscale için mümkün bir galibiyet, kripto bölümünde olumlu bir işaret olarak değerlendirilirken, bir kayıp ise spot fonlarının düzenleyici zorluklarla müsabakaya devam edeceğine işaret edebilir. Bu durum, kripto para ünitesi ve blockchain alanındaki düzenlemelerin bölümde nasıl bir tesir yarattığına dair bir gösterge olabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap