Gözler Bitcoin’in bir sonraki hareketine çevrildi

Gözler Bitcoin’in bir sonraki hareketine çevrildi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Gözler Bitcoin’in bir sonraki hareketine çevrildi

Bitcoin %2,1 paha kaybetti, Ethereum %1 düşerken başka en güzel altcoin’ler ise -%5 (XRP) ile +%4 (Dogecoin) ortasında dalgalanıyor. Son 24 saatte kripto piyasası %1,8 düşerek 1,17 trilyon dolarlık bir hududa geriledi ve ay ortasından bu yana süreç aralığının dışına çıktı.

Pazartesi günü prestijiyle Bitcoin, 21 Haziran’dan bu yana birinci sefer 29 bin doların altına düştü. Öğlenden sonra ise süratli bir düzeltme görüldü. Birinci kripto para ünitesi 50 günlük hareketli ortalamasının altına düşerek Haziran taban düzeylerinden, rallinin %61,8’lik Fibonacci düzeltmesine dokundu. Şu anda Bitcoin gereğince yavaşlamış durumda ve bir sonraki atılımı, nispeten uzun bir trendin başlangıcı olabilir. 29 bin doların altındaki konsolidasyon, orta vadeli boğa trendinin kırıldığına işaret edebilir.

Bununla birlikte Bitcoin’in kâr elde ettikten sonra büyüme talihi var. Çin’in teşvik tedbirleri ve ABD endekslerindeki birkaç ayın en yüksek düzeylerinin akabinde global piyasalardaki artan risk iştahı, Bitcoin’e yönelik kurumsal talebi artırıyor.

Kripto haberleri

CoinShares bilgilerine nazaran kripto fonlarına yapılan yatırımlar, dört haftalık artış trendinin akabinde geçen hafta 7 milyon dolar düşüş gösterdi. Bitcoin yatırımları 13 milyon dolar azalırken Ethereum ise 7 milyon dolar artış kaydetti.

Yatırımcıların altcoin’lere olan ilgileri arttı: XRP’ye (+2,6 milyon dolar), Solana’ya (1,1 milyon dolar), Uniswap’a (0,7 milyon dolar) ve Polygon’a (0,7 milyon dolar) yönlendi.

Aktif olmayan bir cüzdan, 11 yıldan uzun bir müddet sonra bir vakitler 4,92 dolarlık bir fiyatla satın aldığı 1.037 BTC’sini taşıdı ve şu anda bedeli 31 milyon doları aştı.

Bitcoin ağı Pazartesi günü 800.000’inci bloğunu oluşturdu. Yaklaşık olarak her 577 saniyede bir yeni bir blok oluşturuluyor. 16 Nisan 2024 civarında gerçekleşecek olan bir sonraki yarılanmadan evvel yalnızca 40.000 blok çıkarılması gerekiyor.

CryptoVantage tarafından yapılan bir ankete nazaran Amerikalıların %70’i, önümüzdeki beş yıl içinde Bitcoin’in rekor düzeylere ulaşmasını bekliyor. %46’sı ise Ethereum’un piyasa kıymetinde Bitcoin’i geçme potansiyeline sahip olduğuna inanıyor.

Bloomberg stratejisti James Seyffart’a nazaran BlackRock’un Bitcoin ETF’sinin piyasaya sürülmesi, Bitcoin’i 100.000 dolara gerçek itecektir. BlackRock’un müracaatının onaylanma mümkünlüğü yaklaşık %50 ve yakında değerli ölçüde artabilir.

Bu makale birinci olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap