Google’dan Kripto Para Kararı: Siyasetini Revize Etti!

Google’dan Kripto Para Kararı: Siyasetini Revize Etti!

Paylaş
BTC Piyasası: Google’dan Kripto Para Kararı: Siyasetini Revize Etti!

Teknoloji devi Google, Amerika Birleşik Devletleri’nde spot Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) potansiyel onayını öngören stratejik bir atılımla, kripto para ünitesiyle ilgili reklam siyasetini revize etti. 29 Ocak 2024 tarihinden itibaren geçerli olacak güncelleme, reklamverenlerin ABD merkezli kripto tröstlerini tanıtmasına müsaade veriyor. Bu gelişme, 10 Ocak 2024 tarihine kadar ABD spot Bitcoin ETF’sinin onaylanma mümkünlüğünün yüzde 90 olarak öngörüldüğü kripto alanında artan spekülasyonlarla uyumlu. İşte detaylar…

Google, kripto para reklamlarında siyaset değişikliğine gidiyor

Google’ın kripto para ve ilgili eserler reklam siyaseti Ocak 2024 sonunda kıymetli bir değişikliğe uğrayacak ve ABD’yi hedefleyen kripto para tröstlerini sunan reklamverenlerin reklamlarına müsaade verecek. Siyaset değişikliği günlüğünde, bu reklamverenlerin bu çeşit reklamları yayınlamak için Google onaylı olması gerektiği vurgulanıyor.

BTC Piyasası: Google’dan Kripto Para Kararı: Siyasetini Revize Etti! 1

Sertifikasyon, ilgili mahallî makamlardan uygun lisansa sahip olmayı içerir. Ayrıyeten, potansiyel kripto itimadı reklamverenlerinin eserleri, açılış sayfaları ve reklamları, hedefledikleri ülke yahut bölgenin tüm mahallî yasal gerekliliklerine uygun olmalıdır. Bu titiz sertifikasyon süreci, dinamik kripto para ünitesi ortamında sorumlu reklamcılık uygulamalarını sağlamayı amaçlamaktadır.

Bitcoin ETF onayı bekleniyor

Google tarafından yapılan siyaset düzenlemesi, Amerika Birleşik Devletleri’nde spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasına ait sanayi beklentisiyle uyumludur. Bloomberg’in ETF analistleri, 10 Ocak 2024’e kadar ABD spot Bitcoin ETF onayı için olasılıkları %90 olarak belirledi. Kripto piyasası, tıpkı anda bekleyen birden fazla müracaatın potansiyel onayını göz önünde bulundurarak spekülasyonlarla çalkalanıyor. Şu anda ortalarında BlackRock, Grayscale ve Fidelity üzere büyük oyuncuların da bulunduğu 13 Bitcoin ETF başvurusu bulunmaktadır. Bu firmaların ETF teklifleriyle ilgili kıymetli teknik detayları görüşmek üzere ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi ile temaslarda bulundukları bildirildi.

BTC Piyasası: Google’dan Kripto Para Kararı: Siyasetini Revize Etti! 2

Bitcoin’in son 90 gün içinde %74’lük kıymetli bir artış yaşamasıyla birlikte piyasanın olumlu yansısı açıkça görülmekte. Kripto para ünitesi alanı, Google’ın siyaset değişikliğinin bu gelişen ortamda reklamcılığa yönelik daha kapsayıcı bir yaklaşıma işaret etmesiyle birlikte, bekleyen ETF müracaatlarının sonucunu merakla bekliyor. Bitcoin yükselişini sürdürerek yeni kilometre taşlarına ulaşırken, spot Bitcoin ETF’lerinin potansiyel onayı derin bir tesir yaratabilir ve piyasa analistleri SEC onayı üzerine kripto piyasasına 1 trilyon dolar ekleneceğini varsayım ediyor.

Piyasada son durum

Yukarıda da belirttiğimiz üzere, uzun vadede Bitcoin’in ETF onayı alacağı ve bu onay ile yükselişe geçeceği beklenmekte.  Fakat kısa vadede bakarsak, Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere, Bitcoin ve genel kripto paralar kan kaybediyor. Bugün, yeni haftanın birinci gününde birçok altcoin de Bitcoin’in izini takip ederek yüzde 5’in üzerinde paha kaybı yaşamış durumda.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap