Google Onayladı: Bitcoin’e Olan Talep Hızlanıyor!

Google Onayladı: Bitcoin’e Olan Talep Hızlanıyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Google Onayladı: Bitcoin’e Olan Talep Hızlanıyor!

Kripto yatırımcıları son aylarda birden fazla başarısız yükseliş dalgası deneyim etti. Kısa soluklu yükselişler, çeşitli haberlerin tesiri altında solup gitti. Lakin, Google arama bilgileri, yatırımcıların buna karşın Bitcoin için aramaları arttırdığını gösteriyor.

Google bilgilerine nazaran Binance aramaları yeni bir trend yakaladı

Son periyotta, yatırımcılar gelecekteki potansiyel yükselişi heyecanla beklerken, Bitcoin (BTC) öncelikle bir konsolidasyon devri geçiriyor. Kripto oyuncularının ortak kanısı, Bitcoin’in ilerleyen vakitlerde büyük çıkarlar elde etmeye hazır olduğu tarafında. Bu nedenle, Bitcoin’e global olarak duyulan ilgi besbelli formda artış gösterdi.

Özellikle, 26 Ağustos tarihli Google Trend bilgileri, geçen yıldan bu yana “Bitcoin satın al” aramasında büyük bir global ilgi artışı olduğunu gösteriyor. Bu artış, yıllık %42’lik büyüme oranıyla 74 popülerlik puanına yansıyor. Bu müddet zarfında, bu arama terimi 2022’nin son haftasında en yüksek popülerlik puanı olan 100’e kadar yükseldi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Google Onayladı: Bitcoin’e Olan Talep Hızlanıyor! 1

Bölgesel bazda, Nijerya 100 puanla başkan pozisyonunda. Nijerya’yı 33 puanla Kamerun takip ederken, St. Helena 23 puanla üçüncü sırada yer alıyor. Gana 19 puanla dördüncü, ABD ise 19 puanla beşinci sırada yer alıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Google Onayladı: Bitcoin’e Olan Talep Hızlanıyor! 2

Bitcoin için yeni toparlanma potansiyelleri kelam konusu

Bitcoin’e olan ilgi, fiyatı 30.000 doların üzerinde bir yükselişi sürdürememesinin akabinde arttı. Son vakitlerde yaklaşık 25.000 dolara düşüş, cazip bir satın alma fırsatı yarattı.

Dikkate kıymet olan, 2024 Bitcoin halving döngüsünün kıymetli bir katalizör olarak görülmesiyle, kripto alanında yaklaşan olayların yol açtığı potansiyel bir ralli hakkındaki spekülasyonlardır. Ek olarak, açılış spot Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) onaylanma mümkünlüğü göründükçe dikkatler SEC’e yöneldi. Bu onayın kurumsal yatırımcıları çekmesi bekleniyor. ETF konusunda sıcak gelişmelere Btcpiyasasi.com‘un bu yazısında yer verdik.

Ulaş Utku Bozdoğan: Google Onayladı: Bitcoin’e Olan Talep Hızlanıyor! 3

Potansiyel bir yükseliş beklentisi, Bitcoin’in on-chain metriklerinde de açıkça ortaya çıkıyor. Rapora nazaran, toplam Bitcoin arzının %5,8’i şu anda borsalarda. Bu da Aralık 2017’den bu yana görülmemiş bir düşüşe işaret ediyor.

Bu metrik, Bitcoin’in mümkün bir bedel deposu olarak gelişen rolüyle uyumlu olup bireyleri varlıklarını özel cüzdanlara aktarmaya teşvik ediyor. Bu stratejik geçiş, Bitcoin’in borsa bazlı ticaret için kullanılabilirliğini azaltıyor.

Bitcoin fiyat analizi

Bitcoin şu anda son 24 saatte nazaran yavaşça yükselerek 26,044.49 dolardan süreç görüyor. Geçtiğimiz hafta Bitcoin’in performansı konsolidasyonla karakterize edildi. Haftalık grafikte yaklaşık %0,3’lük küçük bir düşüş meydana geldi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Google Onayladı: Bitcoin’e Olan Talep Hızlanıyor! 4

Piyasa gözlemcileri, Bitcoin ve genel kripto piyasasının konsolidasyon evresinde olduğunu ve yakın gelecekte üst taraflı hareketlenmeye hazırlandığını öne sürüyor. Bu aralıktaki ihlaller, ileride piyasanın tarafını belirleyecek. Artan ilgi, azalan likidite ve zayıf hacimlerle gelir, fiyat dalgalanmalarına yol açar. Bu trend bilhassa Ağustos’ta barizleşti. Tıpkı vakitte Bitcoin, düzenleyici meselelerle uğraşarak büyük borsaları etkiliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap