Goldman Sachs’tan Ses Getirecek Altın ve Bitcoin Tahmini!

Goldman Sachs’tan Ses Getirecek Altın ve Bitcoin Tahmini!

Paylaş
BTC Piyasası: Goldman Sachs’tan Ses Getirecek Altın ve Bitcoin Tahmini!

Bitcoin (BTC) ve altın arasındaki tartışma şiddetlenmeye devam ediyor. Goldman Sachs’ın emtia analistleri, piyasa oynaklığı arttıkça değerli metalin 2022’de daha fazla avantaja sahip olmasını bekliyor. Analistlerin sarı metal ve dijital altın olarak görülen Bitcoin’le ilgili değerlendirme ve tahminlerini Kriptokoin.com okuyucuları için hazırladık.

“Mevcut makro ortamda long altın pozisyonunun daha etkili olacağına inanıyoruz”

Altın fiyatları 1.800 dolar civarında sabit kalırken, Bitcoin, başlangıcından bu yana en kötü yıl başlangıcını yaparak Ocak ayında yaklaşık %20 düşüşle önemli kayıplar yaşadı. Bitcoin en son, Kasım ayındaki rekor seviyelerinden %50’den fazla düşüşle token başına yaklaşık 37.500 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

BTC Piyasası: Goldman Sachs’tan Ses Getirecek Altın ve Bitcoin Tahmini! 1

Geçen hafta yayınlanan bir raporda, Goldman Sachs’taki emtia analistleri, 2022’de daha yavaş ekonomik büyümenin önde gelen kripto para birimleri üzerinde ağırlık yaratmaya devam edeceğini söylüyor. “Henüz resesyondan söz edilmezken, ekonomistlerimiz ABD büyümesinde önemli bir yavaşlama öngörüyor” diyen analistler, riskten kaçınmanın, altına karşı hisse senetleri gibi varlıklara ve daha da büyük ölçüde Bitcoin’e karşı yatırım ilgisinin ana itici gücü olduğunu hatırlatıyor:

Bizim görüşümüze göre, altın riskli bir enflasyon riskinden korunma iken, Bitcoin riske açık bir enflasyon riskinden korunma aracı. Portföylerini büyüme-yavaşlama ve düşen değerleme risklerinden korumanın bir yolunu arayan yatırımcılar için, mevcut makro ortamda long altın pozisyonunun daha etkili olacağına inanıyoruz.

BTC Piyasası: Goldman Sachs’tan Ses Getirecek Altın ve Bitcoin Tahmini! 2

Goldman Sachs: BTC’nin altınla veya dolarla rekabet etmesi için çok erken

Analistler, Bitcoin’in geçen yıl rekor nominal getiri elde etmesine rağmen, piyasanın riske göre ayarlanmış getirilerinin genel piyasanın altında performans gösterdiğini belirtiyor:

Sık sık söylediğimiz gibi, bunun kriptonun dijital bir değer deposunun ötesinde kullanılmamasından kaynaklandığına inanıyoruz. Bu da bize kriptonun altınla veya savunma amaçlı varlık yatırım akışları için dolar ile rekabet etmesi için hala çok erken olduğunu gösteriyor.

Yatırımcılar portföylerindeki riskleri azaltmaya başladıkça Bitcoin tek başına acı çekmiyor. Nasdaq’ın yılın başından bu yana %11’den fazla düşmesiyle birlikte değişken teknoloji sektörü de önemli ölçüde zarar gördü. Perşembe özellikle Facebook için yıkıcı oldu; Sosyal medya şirketi, seans sırasında 200 milyar dolardan fazla değer kaybederek %20’den fazla düştü.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap