Goldman Sachs’ın eski yöneticisi, Ethereum’a rakip gördüğü altcoin’i açıkladı

Goldman Sachs’ın eski yöneticisi, Ethereum’a rakip gördüğü altcoin’i açıkladı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Goldman Sachs’ın eski yöneticisi, Ethereum’a rakip gördüğü altcoin’i açıkladı

SOL, eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal’ın dikkatini çekti ve Pal, kripto parayı, öne çıkan altcoin seçeneklerinden biri ve Ethereum’un hakimiyetine potansiyel bir rakip olarak ilan etti.

Yeni bir röportajda Pal, Solana’nın eşsiz güçlü taraflarını vurgulayarak rakipsiz suratını ve performansını, hatta ödeme devi Visa’nın onu tercih ettiği platform olarak seçmesine neden olan niteliklerini vurguladı.

Pal, SOL’a duyduğu heyecanı ortaya koyarak onu en önde gelen altcoin tercihlerinden biri ve Ethereum dışındaki en umut verici proje için bir yarışmacı olarak nitelendirdi. Kripto uzmanı ayrıyeten Solana’nın kurucu ortağı, halk ortasında Toly olarak bilinen Anatoly Yakovenko’nun kripto para dünyasındaki artan tesirine de ışık tuttu.

Bu niyet, Solana’nın Ethereum’a kıyasla farklılığını ortaya koyuyor ve bu blokzincir ekosistemleri ortasındaki temas potansiyeline işaret ediyor. Visa’nın kısa mühlet evvel Solana’da stabilcoin mutabakat yeteneklerine girdiğini duyurması, bölümdeki güvenilirliğini daha da artırıyor.

Solana: Son piyasa performansı ve genel görünüm

Pal’ın optimist görünümüne karşın grafikler, Solana için farklı bir öykü anlatıyor. 5 Ağustos’ta SOL, fiyatı 22,73 dolarlık değerli dayanak düzeyinin altına düştüğü için düşüş eğilimli bir piyasa yapısı yaşadı. Akabinde Ağustos ortasında keskin bir düşüş yaşadı ve son tepesinden yüzde 23,8’lik şaşırtan bir düşüşe şahit oldu.

Şu an prestijiyle Solana, bu düşüş trendinin pençesinde kalmaya devam ediyor ve piyasa yapısı şimdi bir bilakis dönüş belirtisi göstermiyor. Göreli Güç Endeksi (RSI) kritik 50 puanın altında seyrederek hâkim düşüş momentumunun altını çiziyor. Boğalar için kıymetli bir savunma sınırı, 16,94 dolardaki yüzde 78,6’lık geri çekilme düzeyi.

Analistlere nazaran bu dayanak düzeyinin test edilmesi, uygun bir satın alma fırsatı sunabilir ve potansiyel olarak 25,5 dolar, 29 dolar ve argümanlı 32 dolarlık mahallî tepeleri hedefleyebilir. Bununla birlikte 15,5 doların altına bir düşüş, yüzde 78,6’lık geri çekilme düzeyinde yükselişin bilakis dönme umutlarını geçersiz kılacaktır.

Bu makale birinci olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap