Goldman Sachs: Piyasalarda Dibi Gördük

Goldman Sachs: Piyasalarda Dibi Gördük

Paylaş
Goldman Sachs: Piyasalarda Dibi Gördük

Goldman Sachs ABD’deki hisse piyasalarıyla ilgili yeni bir rapor yayınladı. Birkaç hafta öncesine kadar epey karamsar bir tavır sergileyen uzmanlar şimdi biraz daha iyimser açıklamalarda bulunuyorlar.

Dibi Gördük

Goldman Sachs ekonomistleri bundan kısa bir süre önce S&P500 Endeksi’ndeki düşüşle ilgili bir rapor yayınladılar. Uzmanlar bu raporda S&P500’ın 2 bin seviyesine kadar gerileyebileceği yönünde uyarıda bulunuyorlardı.

CNBC’nin haberine göre Goldman Sachs bu tahminini yineledi ve daha iyimser bir tavır sergilemeye başladı. Uzmanlar hisse piyasalarında “dip noktanın görüldüğünü” ve piyasaların bu noktadan sonra artık toparlanmaya başlayacaklarını düşünüyorlar.

Etkili Müdahale

Goldman Sachs piyasalarda daha sert bir düşüş beklerken birden farklı bir tavır alıp piyasalardaki düşüşün durduğunu açıkladı. Peki uzmanlar ne oldu da fikirlerini değiştirdiler?

Görünüşe göre bu fikir değişikliği Fed’in son zamanlarda aldığı kararlardan kaynaklandı. Fed geçtiğimiz son birkaç hafta içerisinde ekonomiye trilyonlarca dolarlık para enjekte etti. Bu süreç içerisinde ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin de hükümet olarak vatandaşlara ve KOBİ’lere yardım etmek için “ne gerekiyorsa yapacaklarını” açıkladı.

Uzmanlar ABD’nin attığı bu adımların ekonomiyi rahatlatacağını ve piyasaların bu sayede toparlanmaya başlayacağını düşünüyorlar. İnsanların piyasalara yeniden giriş yapmaları kripto para piyasasını nasıl etkiler, göreceğiz.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap