GMT token nedir, GMT neden yükseliyor?

GMT token nedir, GMT neden yükseliyor?

Paylaş
BTC Piyasası: GMT token nedir, GMT neden yükseliyor?

GMT token nedir?

GMT, Social-Fi ve Game-Fi öğelerinin bulunduğu, Web 3 tabanlı spor ve sağlık uygulaması STEPN’in yönetim token’ıdır. Reel hayatta spor yapan, yürüyen, koşan, yani kısacası hareket eden herkes bu uygulama ile ödül, bir diğer deyişle gelir elde edebiliyor. Bu ödüller ise ikili token sistemine sahip uygulamanın bir diğer token’ı GST ile veriliyor. Ayrıca kullanıcılar NFT kazanabiliyorlar.

GMT token’ın proje içerisindeki kullanım alanları ise şu şekilde:

Yönetişim (Kullanıcılar GMT token’ı stake ettikçe daha fazla söz sahibi olur)
Staking (GMT stake edenler, stake ödüllerinin dağıtımında kilit rol oynar ve oy kullanabilirler)
Protokol geliri (Uygulama içi özelliklere erişmek için yakılır)

Kurucusu ve kuruluş yılı: Jerry Huang, Yawn Long – 2021Blok zinciri: SolanaToplam arzı: 6 milyar GMTDolaşımdaki toplam arz: 600 milyon GMTPiyasa değeri: 1.2 milyar dolar (30 Mart 2022 itibari ile)Projenin amacı: Oyna-kazan yoluyla insanları daha sağlıklı bir yaşam tarzına yönlendirmek ve iklim değişikliğiyle mücadele etmek.

GMT neden yükseliyor?

Bugün itibari ile STEPN’in günlük 100 binden fazla aktif kullanıcısı var ve popülaritesi son günlerde giderek artıyor. Esasında bir oyna-kazan oyunu olan STEPN’dan dün yapılan açıklamada, çok yakında büyük önemli marka ile sponsorluk duyurusu gelebileceğine dair ipucu vardı. STEPN ekibi, “Nike ve Adidas gibi büyük spor markaları, yürüme ve koşma alanında pazarı şekillendirmeleriyle bilinirler. Bu oyuncuları gelecekte bir tehdit olarak görüyor musunuz?” Sorusuna “Çok yakında bununla ilgili bir duyuru yapacağız.” cevabını verdi.

Ayrıca, Adidas’ın yönetici isimlerinden Scott Dunlap’ın STEPN projesinin danışmanları arasında olduğu düşünüldüğünde Adidas ile bir iş birliği daha olasılıklı.

Dünden bu yana görülen sert yükselişte bu açıklama etkili olmuş olabilir. Ek olarak önceki gün STEPN uygulamasında GMT’nin yanı sıra BNB’nin de kullanılabileceği duyuruldu. Bu entegrasyon yakında gerçekleşecek. Binance ile bu iş birliği projenin konumunu güçlendiriyor.

STEPN uygulama içi görüntüleri

Dahası, STEPN’ın kullanımı hızla yayıldığından bunun GMT’nin fiyatına olumlu yansıması kaçınılmaz. STEPN kullanıcıları, uygulamanın çıktığı günden bu yana 3 milyon kilometre koştu, 190 milyon kalori yaktı. STEPN’in Discord üyesi 100 bine, Twitter takipçileri ise 140 bine yaklaştı.

Binance Launchpad’den bu yana %22.200’lük artış kaydetti

GMT, Mart ayı başında Binance’in ön satış platformu Launchpad ile piyasaya çıkmıştı. GMT, Binance’in 28. Launchpad projesiydi. Bugün 2.23 doları gören GMT, Launchpad’de 0.01 dolar fiyatla satılmıştı. Dolayısıyla bir ay gibi kısa bir sürede %22.200’lük artış kaydettiğini söylemek mümkün.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap