Global finans devleri kripto kesiminde hizmetlerini genişletmeye devam ediyor

Global finans devleri kripto kesiminde hizmetlerini genişletmeye devam ediyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Global finans devleri kripto kesiminde hizmetlerini genişletmeye devam ediyor

Investing.com – Global finans devlerinin kripto dalına ilgisi devam ederken sanayinin, mevcut piyasa şartlarından bağımsız olarak, her geçen gün daha fazla benimsendiği görülüyor. 

Son olarak Standard Chartered‘ın kripto kolu Zodia Custody’nin kripto alanındaki teklifini genişleterek kurumsal müşterilerine kripto varlıklar üzerinden getiri sunacağı duyuruldu. Bununla birlikte Citigroup kurumsal müşterilerin mevduatlarını tokenize etme planları çerçevesinde token hizmetini piyasaya sürdü.

Standard Chartered kripto nezaretini cazip hale getiriyor

Standard Chartered’ın kripto kolu Zodia Custody, nezaret altında tutulan kripto varlıklar için klâsik finans varlıklarına misal formda getiri sağlamak ismine OpenEden ile birlikte çalışacak. Böylelikle yeni çıkarılacak finansal eser ile kurumsal şirketlere staking hizmetinin kapısı açılacak. 

Zodia Custody CEO’su Julian Sawyer hususla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Zodia Custody, ayrıyeten 2023 yılının birinci aylarında kurumsal talep artışına bağlı olarak ABD piyasasında genişleme maksadıyla Zodia Markets isminde kurumsal bir ticaret platformu kurdu.

Singapur merkezli OpenEden, daha evvel ABD kripto borsası Gemini ile de bir ortalık kurudu. Şirket, ayrıyeten bu yıl ABD hazine bonolarını tokenize ederek Blockchain’e taşıma planlarını duyurdu. Zodia Custody, geçtiğimiz günlerde Singapur’daki banka seviyesinde kripto saklama hizmetine yönelik artan talebe bağlı olarak bölgede faaliyete başlayacaklarını duyurmuştu. 

Citigroup token hizmetini başlattığını duyurdu.

Dün yapılan açıklamada Citigroup, Citi Token Services olarak isimlendirilen eserini tanıttı ve banka müşterilerinin mevduatlarını artık dünyanın rastgele bir yerine anında gönderilebilmesi için dijital varlıklara dönüştürebileceğini söyledi. 

Citigroup Hizmetler Kısmı Global Lideri Shahmir Khaliq, eser ile ilgili olarak Citi Token Services’ın kurumsal müşteriler için yeni kuşak süreç bankacılığı hizmetleri sunma seyahatinin bir modülü olduğunu söyledi.

Bu sayede global bankacılık devi, mevduatları tokenize ederek Blockchain ağı üzerine taşıyarak anında ödeme hizmeti sunmaya başlayan bankalar ortasına katıldı. Hizmet, banka tarafından denetim edilen özel bir Blockchain ağı üzerinden sunulacak.

Konuyla ilgili öteki gelişmelerde ise Bloomberg News geçtiğimiz günlerde JPM’ın da hudut ötesi ödemeleri hızlandırmak için Blockchain tabanlı yeni bir dijital mevduat tokeni üzerinde çalıştığını duyurdu. Şirketin halihazırda bir Blockchain altyapısı mevcutken yeni proje için düzenleyici onayının beklendiği bildirildi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap