Glassnode analistleri Bitcoin rallisi için bir göstergeyi takibe aldı

Glassnode analistleri Bitcoin rallisi için bir göstergeyi takibe aldı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Glassnode analistleri Bitcoin rallisi için bir göstergeyi takibe aldı

Investing.com – Kripto para piyasaları, düşük risk iştahıyla devam ederken vakit zaman piyasanın genel görünümünden ayrışan kimi altcoin’ler kısa vadeli sıçramalar kaydediyor. Bitcoin ise düşük volatilitede yatay hareketine devam ediyor.

Bitcoin, bu hafta da 30.000 dolar denemeleri gerçekleştirirken satış baskısının varlığı üst hareketi engellemeye devam etti.

Blockchain tahlil şirketi Glassnode’un kurucu ortakları Jan Happel ve Yann Allemann, X platformunda kullandıkları Negentropic hesabı üzerinden üst hareket için katalizör eksikliğini öne çıkardı ve Bitcoin pazarındaki isteksiz görünümünün altcoin’leri baskılamaya devam edeceğini öngördü.

Diğer yandan Glassnode kurucuları, Bitcoin rallisine işaret edebilecek bir katalizör üzerinde durdu. Analistler, Nispi Güç Endeksi (RSI) göstergesinin 37 düzeyinin altına gerilemesinin Bitcoin piyasasında talebin tekrar canlanması için kıymetli bir tetikleyici olabileceğini düşünüyor. 0 ila 100 düzeyleri ortasında ölçülen RSI göstergesi, genel kabul görmüş bedellere nazaran 30 düzeyinin altında varlığın çok satım şartlarında ve 70 düzeyi üzerinde çok alım koşularını yansıttığını gösterir.

Buna nazaran varlık, çok satım şartlarına ulaştığında satıcıların gücünün azaldığı düşünülerek başka göstergelerden bağımsız olarak kimiz vakit bir alım fırsatı olarak kıymetlendirilir.

Glassnode analistleri, ayrıyeten Bitcoin piyasasında 28.500 dolar etrafında BTC alımı için bekleyen potansiyel bir yatırımcı kümesi olduğunu üzerinde durdu. Son durumu özetleyen analistler, satıcıların RSI 37 – 50 düzeyindeyken ağırlaştığını, 37 kıymetinin altında ise güçlü geri dönüşler olabileceğini söyledi. Bunu fiyat açısından 27.800 – 28.500 dolar aralığında ortaya çıkan talep ile desteklediler. Sonuç olarak analistler, bu bölgenin bir sonraki ralli için katalizör düzeyi olabileceği iddiada bulundu.

Jan Happel ve Yann Allemann, öteki yandan sürpriz bir olumlu gelişme olmadığı sürece altcoin piyasasının Bitcoin fiyat hareketindeki zayıf seyre nazaran yılın son çeyreğinde hareketlenebileceğini düşünüyor.

Piyasadaki son duruma bakıldığında Bitcoin, dün ABD enflasyonunun açıklamasının akabinde 29.700 dolar hakikat hafif bir yükseliş kaydettikten sonra 29.500 dolar düzeylerinde pivot pozisyonuna geri döndü.

Son 24 saatlik fiyat hareketine nazaran birinci 100’de RUNE, SUI, RPL, SHIB ve FTM, %3 ila %5 bandında kısmi kazanımlarla öne çıktı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap