Gizemli Hareket Kuşkuları Artırıyor! Ünlü Traderın Kripto Cüzdanı Hacklendi mi?

Gizemli Hareket Kuşkuları Artırıyor! Ünlü Traderın Kripto Cüzdanı Hacklendi mi?

Paylaş
BTC Piyasası: Gizemli Hareket Kuşkuları Artırıyor! Ünlü Traderın Kripto Cüzdanı Hacklendi mi?

Dallas Mavericks’in tanınmış yatırımcısı ve sahibi Mark Cuban, kendisini bir kripto cüzdan gizeminin ortasında buldu. Haberler 15 Eylül’de ortaya çıktı. Buna nazaran Mark Cuban‘ın kripto para cüzdanının birkaç dakika içinde 800.000 dolar pahasında kripto varlık çıkışı yaşadığını ortaya koydu.

Cüzdandaki kripto varlıklar

Cüzdandan boşaltılan varlıklar ortasında ETH, MATIC, USDT ve öteki birkaç token yer alıyordu. Transferi Mark Cuban’ın başlatmış olması mümkün. Lakin, cüzdanın yaklaşık sekiz ay boyunca uzun mühlet hareketsiz kalması nedeniyle kuşkular artıyor. Kripto dünyasının önde gelen isimlerinden biri olan Cuban’ın cüzdanındaki hareketlilik ya da hareketsizlik büyük dikkat çekti.

Bu noktada Mark Cuban, bu olayın bir hack sonucu mu yoksa yalnızca planlı bir varlık transferi mi olduğunu resmi olarak doğrulamadı.

BTC Piyasası: Gizemli Hareket Kuşkuları Artırıyor! Ünlü Traderın Kripto Cüzdanı Hacklendi mi? 1

Kripto Hack’leri ve artan endişeler

Mark Cuban‘ın kripto cüzdanında meydana geldiği bildirilen hareket dikkat çekiyor. Ayrıyeten, kripto dünyasında devam eden zorlukların keskin bir hatırlatıcısı. Dijital varlıkların benimsenmesi artmaya devam ettikçe, hack ve istismarların yaygınlığı da artıyor. Sadece 2023 yılında, kripto topluluğu milyonlarca dolar kayıpla sonuçlanan ve çok sayıda kişiyi etkileyen değerli olaylara şahit oldu.

Son olaylardan biri, ETH, TRX ve MATIC dahil olmak üzere 31 milyon dolar pahasında dijital varlığın şaşırtan bir halde kaybedilmesiyle sonuçlanan Hong Kong merkezli borsa CoinEx’in hacklenmesini içeriyor. Bu atak, dijital varlık sanayisinin karşı karşıya olduğu daima tehditlerin sadece bir örneği.

Raporlara nazaran milyon dolarlık kayıplar var

On-chain izleme firmalarının raporlarına nazaran, kripto ile ilgili istismarlar son dokuz ayda 600 milyon dolara yaklaşan kayıplara yol açtı. Bu kayıplar bilgisayar korsanlığından dolandırıcılığa kadar geniş bir yelpazeyi kapsıyor. Bilhassa, sırf Ağustos ayında Bitcoin ve altcoin piyasası yaklaşık 45,8 milyon dolar ziyana uğradı.

BTC Piyasası: Gizemli Hareket Kuşkuları Artırıyor! Ünlü Traderın Kripto Cüzdanı Hacklendi mi? 2

Bu istismarlara en değerli katkıyı Temmuz ayındaki Multichain hacki yaptı. Buna nazaran toplamda yaklaşık 126 milyon dolara ulaştı. Kripto alanı bu zorluklarla boğuşurken, yatırımcılar ve meraklılar tetikte olmaya devam ediyor. Ayrıyeten dijital varlıkları müdafaaya yönelik güvenlik tedbirleri gelişmeye devam ediyor. Mark Cuban’ın cüzdan olayı, Bitcoin ve altcoin dünyasında sağlam güvenlik uygulamalarının ehemmiyetini hatırlatıyor.

Transferlerdeki kripto paralar

Cuban’ın cüzdanındaki transferlerde 8.780 dolar pahasında 5.29 ETH yer alıyor. Ayrıyeten 567.645 dolar pahasında 338.206 STETH de var. Öbür taraftan 6.890 dolar bedelinde 12,355 MATIC de yer alıyor.

BTC Piyasası: Gizemli Hareket Kuşkuları Artırıyor! Ünlü Traderın Kripto Cüzdanı Hacklendi mi? 3

Bu kripto paraların yanı sıra 6.240 dolar kıymetinde 7.020 RARI var. Ayrıyeten, 4.860 dolar kıymetinde 4.860 USDT, 33.560 dolar pahasında 4.338 ENS’de yer alıyor. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda son olarak 175.040 dolar kıymetinde 175.040 USDC de var.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap