Gizemli Bitcoin yatırımcısının dikkat çeken performansı

Gizemli Bitcoin yatırımcısının dikkat çeken performansı

Paylaş
BTC Piyasası: Gizemli Bitcoin yatırımcısının dikkat çeken performansı

Gizemli bir kripto cüzdanı 3 ay içerisine 3 milyar dolardan fazla Bitcoin alımı gerçekleştirdi. Yatırımcı, bu performansı ile kısa mühlet içerisinde en fazla BTC sahibi üçüncü cüzdan oldu. Gizemli yatırımcının dikkat çeken performansı farklı teorilere yol açtı.

BitInfoCharts’ın bilgilerine nazaran, cüzdan adresi birinci defa 8 Mart’ta Bitcoin aldı. Sonraki üç ay içerisinde farklı devirlerde 3,08 milyar dolar pahasında 118 bin BTC alımı yaptı.

Gizemli yatırımcı hakkında farklı teoriler

Bazı kullanıcılar, cüzdan adresinin fonları taşıyan bir kripto borsası olduğunu öne sürdü. Öbür bir teoride ise cüzdanın baş şüphelisinin BlackRock olabileceği konusunda görüş bildirdi.

Veriler, dünyanın mevcut en büyük Bitcoin cüzdanlarının Binance ve Bitfinex’e ilişkin olduğu gösteriyor. Borsaların soğuk cüzdanları birinci iki sırada yer alıyor. Üçüncü sırada bilinmeyen cüzdan bulunurken, dördüncü sırada tekrar Binance’in diğer bir soğuk cüzdanı yer alıyor.

Sosyal medyada birçok kişi, BlackRock’ın haziran ayında spot ETF başvurusu yapması nedeniyle bu cüzdanın dev yatırım şirketine ilişkin olabileceğini düşünüyor. Bu teoriler rastgele bir mutlaklık barındırmıyor.

BlackRock’ın spot ETF müracaatının akabinde kripto piyasalarında sert yükseliş yaşanmıştı. Daha sonra Fidelity, Invesco, Wisdom Tree ve Valkyrie üzere şirketler de başvur gerçekleştirmişti. Kelam konusu başvurula rSEC tarafından değerlendirmeye alınmıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap