Gizemli Bitcoin Balinası Endişelendirdi! Ünlü Analistse “55 Bin Dolar Yolunda” Dedi

Gizemli Bitcoin Balinası Endişelendirdi! Ünlü Analistse “55 Bin Dolar Yolunda” Dedi

Paylaş
Gizemli Bitcoin Balinası Endişelendirdi! Ünlü Analistse “55 Bin Dolar Yolunda” Dedi

Kriptokoin.com – Tek bir anonim Bitcoin balinasından gelen devasa bir işlem piyasayı endişelendirdi. Bitcoin ise yazım sırasında kısa süre önce yaşadığı satış baskısından sonra ufak artışlar kaydediyor.

Anonim Bitcoin balinasından gelen devasa bir işlem piyasayı endişelendirdi

Balina gözlemcileri, 337,8 milyon dolar değerindeki 46.000 BTC’yi, bilinmeyen kökenli cüzdanlar arasında hareket ettiren devasa balina işlemini takip ediyor. Bu BTC aktarımının yanı sıra, Bitcoin genel kripto pazarında fiyatları düşürdüğü için kripto balinaları nispeten sessizdi. Geçtiğimiz günlerde başka bir büyük Bitcoin işlemi, piyasayı sarstı. Japon Bitcoin cüzdanı ve kripto para borsası olan Coincheck’ten bilinmeyen bir cüzdana yaklaşık 89 milyon dolar değerindeki 12.000 BTC transfer edildi.

Kaybetme korkusu (FOMO), kripto para biriminin beşinci büyük işlem hacmiyle sonuçlandı ve toplam 34,2 milyar ABD doları işlem kaydedildi. Kısa süre önce gerçekleşen hızlı fiyat düşüşü, bir Efsane Cuma satışı da dahil olmak üzere birçok Bitcoin şokuna neden oldu. Kripto para biriminin fiyatı bazı borsalarda 6.750 doların altına düştü. Bu, işlem hacminin 34,24 milyar ABD dolarını aşması nedeniyle yaygın bir tasfiye çağrısına yol açtı.  Sonuç olarak, dün BTC için rekor beşinci büyük işlem hacmi oldu.

PlanB: Son fiyat düşüşü “normal” ve BTC 55 bin dolar yolunda

Tanınmış kripto para analisti PlanB ise BTC için son fiyat davranışını “normal” olarak nitelendirdi ve fiyatının 2020 ile 2022 arasında 100.000 ABD dolarına nasıl ulaşabileceğini gösterdi.  PlanB, Stok Akış modeli ile Bitcoin tahminleri üzerine popülerleşen bir kripto para para analistidir. Ona göre, bu model Mayıs 2020’de bir sonraki halving’den sonra Bitcoin’in piyasa değerinin 1 trilyon dolar olacağını tahmin ediyor. Bu analiste göre Bitcoin’in 55.000 dolara ulaşmasını sağlayacak.  Ayrıca, Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı olan Jason A. Williams, geçen ay PlanB tarafından yapılan fiyat tahminini paylaştı.

olan Jason A. Williams, kullanıcılara halving’in yaklaştığını hatırlattı. Bitcoin, Mayıs 2020’de madenciler için ödülünü düşürecek. Bu, madencilerin şu anda aldıkları 12,5 BTC yerine 6,25 BTC ile ödüllendirileceği anlamına geliyor. Eğer kripto para biriminin talebi artarsa, BTC’nin daha düşük ihracı uzun vadede Bitcoin fiyatı üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacak. Geçmişte Bitcoin, ödül indirimi yapıldıktan sonra bir boğa hareketi yaşadı. Bu nedenle eğer Bitcoin’e olan talep halving’den sonra artarsa, BTC fiyatının bu gelişmeye çok yüksek bir şekilde tepki vermesi bekleniyor. Bitcoin’le ilgili son dönemdeki popüler haberler için “Bitcoin’e Rekor Kırdıran İşlemler, Bakkt ve SegWit’ten Geldi!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap