Gizemli Balinalar: Milletvekilleri DOGE ve Bu Altcoin’lerden Alıyor!

Gizemli Balinalar: Milletvekilleri DOGE ve Bu Altcoin’lerden Alıyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Gizemli Balinalar: Milletvekilleri DOGE ve Bu Altcoin’lerden Alıyor!

Kongre ve kripto paraların yıldızı, tarihsel olarak bakıldığında pek uyuşmadı. Bununla birlikte, bazı politikacıların hala Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE), Ethereum (ETH) gibi altcoin projelerine meraklı olduğu görülüyor. Olağandışı piyasa faaliyetlerini takip eden Unusual Whales, geçen yıl Kongre’nin kripto ticareti nasıl yaptığına dair bir rapor yayınladı. Sonuçlar incelenmeye değer. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

ABD’li milletvekillerinin radarında DOGE, ETH, ADA, BTC ve çok daha fazlası var

Bitcoin, şaşırtıcı olmayan bir şekilde 2021’de ABD’nin başkentinin kralıydı. Cumhuriyetçi milletvekilleri Cynthia Lummis ve Michael Waltz, 2021’de yaklaşık 100.000 dolar değerinde BTC satın aldı. Bazı Kongre üyeleri Bitcoin veya Ethereum trust fonun yatırım yaparak veya kriptoda hissesi olan şirketlere yatırım yaparak dolaylı yoldan para yatırdı.

Buna Grayscale Bitcoin Trust aracılığıyla yaklaşık 50.000 dolar ve 30.000 dolar değerinde Bitcoin satın alan Temsilci Marie Newman ve Senatör Patrick Toomey de dahil. Toomey ayrıca Grayscale Ethereum Trust aracılığıyla Ethereum satın aldı. Meclis Sözcüsü Nancy Pelosi, kripto para birimine önemli ölçüde maruz kalan bir şirket olan Nvidia hissesinden satın aldı.

BTC Piyasası: Gizemli Balinalar: Milletvekilleri DOGE ve Bu Altcoin’lerden Alıyor! 1

Temsilci Mark Green, 2021 baharında Dogecoin, EOS, Stellar, Chainlink ve daha fazlasını satın aldı. İlginç bir şekilde Green, kripto varlıklarının bir kısmını satan tek Kongre üyesi. Cumhuriyetçi Temsilci Barry Moore geçen yıl yaklaşık 50.000 dolar değerinde Cardano ve Ethereum satın aldı. Aynı zamanda, Dogecoin patlamasından kazanç sağlayanlardan biri oldu. Sadece altı Kongre üyesi doğrudan kriptoya sahipken, yaklaşık 30 yasa koyucu kripto oyununa dolaylı olarak dahil oluyor. Coinbase, PayPal ve Nvidia gibi şirketlerin hisselerine yatırım yapanlar da var.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap