Giriş Noktası! Nam Salan Analist Bitcoin Yatırım Tezini Açıkladı

Giriş Noktası! Nam Salan Analist Bitcoin Yatırım Tezini Açıkladı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Giriş Noktası! Nam Salan Analist Bitcoin Yatırım Tezini Açıkladı

Bitcoin ve altcoin dünyasında yakından takip edilen analist Michaël van de Poppe yatırım tezine dair açıklamalar yapıyor. 650 binin üzerinde takipçisine toplumsal medya platformu X üzerinden seslenen analist değerli düzeyleri de açıklıyor. Analistin görüşlerine bakalım.

Analistin Bitcoin yatırım tezi: Gelecekteki yükselişler için planlama

Analist Poppe piyasalardan 1 milyar doların üzerinde para silen kayda kıymet bir çöküşe dikkat çekiyor. Buna nazaran likidasyon olayının akabinde fiyatlarda yaşanan son sakinlikle birlikte, Bitcoin topluluğu volatilitenin tekrar canlanmasını sabırsızlıkla bekliyor. Değerli bir hafta yaşanırken, yatırım ve alım satım tezleri olmak üzere iki farklı stratejinin dikkatli bir halde tahlil edilmesi, kıymetli. Bunlar dinamik kripto para ortamında gezinme konusunda içgörü sağlayacak.

Analiste nazaran geçmiş döngüler ve mevsimsellik incelendiğinde, Ağustos ve Eylül aylarının tarihî olarak Bitcoin düzeltmelerine sahne olduğu görülüyor. Bununla birlikte, ileriye dönük bir bakış açısı, Ekim’den Aralık’a kadar olan ayların ekseriyetle olumlu eğilimler yaşadığını ortaya koyuyor. Ethereum üzerinde Borsa Yatırım Fonları (ETF’ler) ya da Vadeli Süreç ETF’lerinin potansiyel onayı iyimserliği artırıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Giriş Noktası! Nam Salan Analist Bitcoin Yatırım Tezini Açıkladı 1

Bitcoin ticaret tezi: Giriş noktalarının belirlenmesi

Bitcoin yatırımcıları için mevcut devir, dolar maliyeti ortalaması (DCA) ve durum biriktirmek için elverişli. Haftalık ya da aylık DCA yaklaşımını benimsemek piyasada istikrarlı bir duruş oluşturacak. Piyasanın taban noktasını zamanlamaya çalışmak zorlayıcı oluyor. Bu nedenle analist, metodik bir DCA stratejisinin yatırımcıları avantajlı pozisyona getireceğini belirtiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Giriş Noktası! Nam Salan Analist Bitcoin Yatırım Tezini Açıkladı 2

Piyasaya giriş noktalarının belirlenmesi, likidite dinamiklerinin anlaşılması etrafında döner. Bitcoin için 200 Haftalık Üstel Hareketli Ortalama (EMA) kritik bir referans noktası olarak hizmet eder. Şu anda 25.650 dolar yahut 24.750 dolar düzeyinde olan bu hareketli ortalamanın üzerindeki düzeylerin korunması çok kıymetli. 200 Haftalık EMA’nın altına düşmeyi önlemek için 2015-2016 yatay periyoduna emsal bir senaryo tercih edilebilir.

Tahminlerin dünyası

Eğer 200 Haftalık EMA tutarsa, potansiyel piyasa tabanı ve cazip bir giriş noktası manasına gelir. Bununla birlikte, bir kırılma, Bitcoin için 19.500-21.500 dolarlık kıymetli bir giriş bölgesine yol açacak. Bu da son bir kapitülasyon kademesine işaret edecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: Giriş Noktası! Nam Salan Analist Bitcoin Yatırım Tezini Açıkladı 3

Daha kısa vakit dilimlerinde, 200 Haftalık EMA’nın altına bir düşüş makul olmaya devam ediyor. Bu düzeyin korunması kilit ehemmiyet taşıyor. Likidite yoğunluğu 25.300 ila 25.200 dolar civarında dikkat cazip. Analiste nazaran bu aralık stop-loss yerleştirmelerini görebilecek bir aralık.

Eylem Stratejileri

Analist Poppe’ye nazaran iki strateji ortaya çıkıyor. Bunlardan birincisi agresif bir long girşi halinde. Bu düzeyin süpürülmesi ve ıslah edilmesinin akabinde 25.750 dolar civarında potansiyel bir long girişi uygun. Karşı aralık tarafına yanlışsız bir hareket öngörülüyor. Öteki taraftan analiste nazaran ikinci strateji bie geri dönüş fırsatı formunda. Buna nazaran daha yüksek vakit dilimlerinde yükseliş sapmaları ile 24.700-25.000 dolara yanlışsız bir süpürme, bilakis dönüşü başlatacak. Bir sıçrama sırasında Bitcoin BTC’de 25.750 doların geri kazanılması, ikinci yaklaşımı doğrulamak için çok değerli. Stratejik uygulama bu senaryolar için hazırlanmış durumda.

Ulaş Utku Bozdoğan: Giriş Noktası! Nam Salan Analist Bitcoin Yatırım Tezini Açıkladı 4

Kriptokin.com olarak baktığımızda analist Poppe Bitcoin’in beklenen volatilitesi geri döndükçe, yatırım ve alım satım stratejilerinde ikili bir bakış açısının benimsenmesini öneriyor. Buna nazaran yaklaşım iştirakçilerin şuurlu kararlar almasını sağlıyor. Yatırımcılar potansiyel birikim devirlerinde DCA’yı benimserken, traderlar giriş noktalarına ve likidite dinamiklerine bakıyorlar. Buna nazaran bireyler bu stratejileri birleştirerek Bitcoin’in dinamik ortamında geziniyorlar. Ayrıyeten potansiyel çıkarlar ve şuurlu piyasa iştiraki için kendilerini konumlandıracaklar.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap