Gerçekçi Olalım: Bitcoin Ne Zaman 1 Milyon Dolara Ulaşabilir?

Gerçekçi Olalım: Bitcoin Ne Zaman 1 Milyon Dolara Ulaşabilir?

Paylaş
Gerçekçi Olalım: Bitcoin Ne Zaman 1 Milyon Dolara Ulaşabilir?

Kriptokoin – Bitcoin için fiyat tahminleri genellikle rakamlar bugünün standartlarına göre gülünç olduğunda daha belirgin olarak ister istemez bir şüphe ile karşılanıyor. Milyon dolarlık bir BTC, olasılık alanlarının ötesinde değil, ancak hala bu fiyata kavuşması çok zor.

Bitcoin Fiyatı 2038 Yılında Bir Milyon Dolar Olacak

Tarihsel döngülere bakmak geleceğe dair tahminlerde bulunmanın iyi bir yolu olarak görülür. Tabi burada bir de uyarı da bulunulur zira BTC’nin sadece on yıllık olması durumu söz konusu. Bu yüzden çok fazla verinin elde bulunmadığını belirtmek gerekiyor.

Son videosunda, analist Benjamin Cowen, fiyatların yedi haneli rakamlara ne zaman ulaşacağına dair gerçekçi bir tahmin yapmaya çalışmak için bitcoin’in logaritmik regresyon modelinden alınan verilerle bir tahminde bulunuyor.

İlk temel varsayım, pazar döngülerinin ilk zirveden zirveye2.5 yıl ve sonraki 4 yıl sürmesiyle uzaması şeklinde. Yine de sadece iki verinoktası bulunuyor. Bu yüzden hata payının büyük olabileceğini vurgulayalım.

Bu teoriye göre bir sonraki bitcoin fiyat zirvesi Aralık 2017 zirvesinden yaklaşık 5.5 yıl sonra olacak. Bu, bitcoin fiyatlarını 2023 yılına kadar yaklaşık 100.000 dolara çıkaracak. Bu, logaritmik regresyon modeli kullanılarak bu yıl halving etkinliğinin olmayacağı varsayımına dayanılarak yapılıyor.

Cowen bunun tamamen varsayımsal olduğunu ve birkaç bindolarlık piyasa pump ve dump hareketlerini görmezden gelen uzun vadelihareketlere dayandığını ekledi.

Daha sonra, 2030 yılına kadar bitcoin’i 500.000 dolaraçıkarmak için 7 yıl süren bir sonraki potansiyel pazar döngüsünü çizdi. Pazardöngüleri uzadıkça zirveler regresyon bandına yaklaşıyor. BTC’nin bu rotadakaldığı varsayılarak, gerçekçi bir şekilde 2038 veya 2040’a kadar bir milyondolar olan bir sonraki zirveye ulaşabileceği ifade ediliyor.

Dört Yarılanma Daha Var

O zamana kadar arzı önemli ölçüde azaltacak ve algılanankıtlık yoluyla talebi potansiyel olarak artıracak dört yarılanma daha gerçekleşecek.

Fiyatlar, zaman geçtikçe potansiyel destek ve dirençbölgeleri için bir dizi logaritmik regresyon çizgisi eklenerek elde edilmişdurumda. Cowen volatilitenin zamanlaazalacağını ve “mani evrelerinin” de azalacağını sözlerine ekledi.

Bir sonraki döngünün önümüzdeki 3 yıl içinde büyük kazançlarsağlaması bekleniyor, ancak sonraki yatırımların potansiyel yatırım getirileriaçısından çok daha yavaş olacağı vurgulanıyor.

Bitcoin pazarındaysanız, önümüzdeki üç yıl içinde hala çok daha yüksek bir potansiyel getiri durumu söz konusu.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap