Genesis Digital, Bitcoin madenciliği için 3 yeni bilgi merkezi başlattı

Genesis Digital, Bitcoin madenciliği için 3 yeni bilgi merkezi başlattı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Genesis Digital, Bitcoin madenciliği için 3 yeni bilgi merkezi başlattı

Genesis Digital, Güney Carolina’da Bitcoin madenciliği için üç yeni bilgi merkezi kurdu.

Genesis Digital, Bitcoin madenciliği konusunda adım atmaya devam ediyor. Bununla birlikte şirket 3 yeni bilgi madenciliği merkezi başlattı.

Genesis Digital Bitcoin madenciliği için 3 yeni data merkezi kurdu

Genesis Digital Assets, batı Güney Carolina’da Bitcoin madenciliği için üç yeni data merkezi başlattı. Şirket, bu hareketle Amerika Birleşik Devletleri’nin Bitcoin ağının toplam hash oranına yüzde 2 katkıda bulunmaya başlamış oldu. Birebir vakitte GDA, yeni bilgi merkezlerine güç sağlamak için Güney Karolina’da bulunan yenilenebilir güç kaynaklarını kullanmayı planlıyor. Anderson yakınlarındaki bir tesiste kuru tip dağıtım trafoları kullanılacak ve toplam kapasite 18 MW olacak. Pacolet yakınlarındaki bir öbür tesiste ise hidroelektrik güç kullanılacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Genesis Digital, Bitcoin madenciliği için 3 yeni bilgi merkezi başlattı 1

GDA CEO’su Andrey Kim, açıklamasında bu yeni data merkezlerinin pak güç kaynaklarına genişletme taahhüdüyle uyumlu olduğunu belirtti ve hedefin sanayi önderi olmak ve dünyaya Bitcoin madenciliğinin etraf dostu olabileceğini göstermek olduğunu vurguladı.

GDA, Kuzey Amerika, Avrupa ve Orta Asya’da 20 madencilik çiftliğine sahip büyük ölçekli bir kripto madenciliği şirketidir ve toplam güç kapasitesi 400 MW’ı aşmaktadır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap