Gemini, SEC davasında argümanlara karşı savunma yaptı

Gemini, SEC davasında argümanlara karşı savunma yaptı

Paylaş
BTC Piyasası: Gemini, SEC davasında argümanlara karşı savunma yaptı

Gemini, SEC’in açtığı davada savlara karşı savunma yaptı.

Gemini, SEC’e karşı açtığı dava çerçevesinde SEC’in savlarına karşı savunma yaptı. Mahkemeye sunulan evraklarda, Gemini, SEC’in belgisiz tezler ve değişen argümanlarla davayı misyondan almaya çalıştığını belirtti.

Gemini, SEC davasında argümanlara cevap verdi

Dava, kripto para borsası Gemini’nin müşterilerine Bitcoin üzere kripto varlıklarını ödünç verme hizmeti olan “Gemini Earn” sunmasını içeriyor. SEC, bu hizmetin BTC Genesis’e kayıt dışı menkul değer sunarak menkul değerler düzenlemelerini ihlal ettiğini sav ediyor.

Gemini’nin mahkemeye sunduğu cevap dilekçesine nazaran, SEC‘in tezleri net değil. Evrakta, “Menkul değerler yasasının 5. unsurunu anlamak sıkıntı değil” tabiriyle, SEC’in ihlal tezini desteklemek için gerekli ihtiyaçlara açıkça işaret etmediği savunuluyor.

BTC Piyasası: Gemini, SEC davasında argümanlara karşı savunma yaptı 1

Ayrıca, Gemini mahkemeden, SEC’in tahlilleri ele almaması gerektiğini ve SEC’in direkt menkul değer olarak nitelendirilip nitelendirilemeyeceğini belirlemek için açık sorular sorması gerektiğini savunuyor. Belge birebir vakitte argümanın ne vakit, kime ve hangi fiyatla yapıldığına dair soruları da içeriyor.

Gemini ayrıyeten, SEC’in evvel kayıt dışı menkul değeri vurgulamasının akabinde bu menkul değeri satmak için bir teklif belirlemesi gerektiğini sav ediyor ve SEC’in bunu yapmadığını öne sürüyor.

Gemini’nin avukatlarından biri olan Jack Baugham, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, SEC’in dava devam ederken argümanını değiştirdiğini ve menkul değer konusundaki kararını veremediğini belirtti. Baugham, SEC’in savlarının baş karıştırıcı olduğunu ve düzenleyicinin farklı argümanlar sunduğunu tabir etti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap