Gemini, İngiltere’de Merkez Açmayı Planlıyor

Gemini, İngiltere’de Merkez Açmayı Planlıyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Gemini, İngiltere’de Merkez Açmayı Planlıyor

Gemini’nin kurucu ortakları Cameron ve Tyler Winklevoss, İngiltere’de merkez açmayı düşündüklerini belirtti.

Milyarder kardeşler, ABD’nin dijital varlıklara yönelik baskısının akabinde ikinci bir genel merkez açmak için İngiltere’ye yöneldi. İkizler bu hafta, Gemini’nin Londra’ya mümkün bir hareketini görüşmek üzere Birleşik Krallık Mali Yürütme Otoritesi (FCA) ve İngiltere Merkez Bankası ile bir ortaya geldi.

İkizler Öbür Ülkeleri de Değerlendiriyor

Winklevoss kardeşler Londra’ya ek olarak, şirketi Hong Kong ve Dubai’ye genişletmek için seçenekleri de araştırıyor.

Gemini üzere birçok ABD’li kripto para şirketi, FTX’in iflasının akabinde giderek zorlaşan düzenleyici ortamdan şikayetçi. Husus ile ilgili açıklama yapan Cameron Winklevoss: “Şu anda ABD’de o kadar çok rüzgar var ki orada bir şey yapmak güç. Bu nedenle, işimizi geliştirmeye devam etmek ve işe alımlara yatırım yapmak için diğer ülkelere bakmalıyız” sözlerini kullandı. Cameron Winklevoss kelamlarına şöyle devam etti: “Birleşik Krallık bunu kıymetlendirmek için kusursuz bir pazar. Gelecekte ABD dışında ABD’dekinden daha fazla çalışan sayısına sahip olacağımız ve ABD’den daha büyük yargı alanına sahip ülkeler var.

ABD’yi terk etmediklerini ve orada düzgün bir gayret vermeye devam edeceklerini söyleyen Cameron: “Buna ister ikinci bir genel merkez ister global genel merkez deyin, İngiltere üzere yerlere bakıyor ve buraya nasıl daha fazla yatırım yapabileceğimizi anlamaya çalışıyoruz” dedi.

İngiliz milletvekillerinin kripto bölümünü kumarla kıyaslayan yakın tarihli bir raporuna değinen Tyler Winklevoss, kripto para şirketlerine yönelik tutarsız davranışlar ile ilgili çekinceleri olduğunu belirtti. Tyler konuşmasının devamında: “Tutarsızlıkla ilgili telaşlarımızı lisana getirdik zira bu pazarı ikiye katlamaya devam etmek istiyoruz” dedi.

Yapılan açıklamalara nazaran ikizler, merkez üs kurmak için İrlanda, İsviçre, Dubai, Abu Dabi, Singapur ve Hong Kong üzere ülkeleri de değerlendiriyorlar.

Mark Zuckerberg ile birebir periyotta Harvard Üniversitesi’ne giden ikizler, Zuckerberg’in Facebook fikrini çaldığı savıyla dava açarak 2008 yılında 65 milyon dolar tazminat kazanmışlardı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap