Gemini, Genesis’in iflas planına karşı çıkıyor

Gemini, Genesis’in iflas planına karşı çıkıyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Gemini, Genesis’in iflas planına karşı çıkıyor

Kripto borsası Gemini’nin avukatları, Genesis’in iflası için önerilen tahlilin kâfi detaya sahip olmadığını söyledi. Avukatlar, çarşamba günkü mahkeme evrakında büyük borçlulara yönelik rastgele bir garanti sağlanmadığını savundu.

Bir dizi alacaklıdan oluşan Fair Deal Group da misal münasebetlerle önerilen plana itiraz ederek Genesis’in “mantıklı ve uygulanabilir bir planı onaylayacak üzere gözükmediğini” belirtti.

“Plan daima erteleniyor”

Ocak ayında iflas müracaatında bulunan Genesis’in avukatları, 29 Ağustos’ta teminatsız alacaklıların varlıklarının, ABD doları muadilinden yüzde 90’ını alabileceklerini bildirmişti. Lakin bildiride tüm detaylara yer verilmemişti.

Şimdi ise itirazda bulunan üç taraf, Genesis’in iflasını arabuluculuk yoluyla çözme şartlarını müzakere etme yetkisi veren özel ayrıcalık devrine son verilmesini talep etti.

Gemini’nin evrakında, “Borçlular, şirketin bağlı olduğu Digital Currency Group’a (DCG) yönelik talepleri çözen bir plan vaat etti fakat daima olarak arabuluculuk periyotlarının uzatılması, duruşma tarihlerinin ertelenmesi ve teklif son tarihlerinin uzatılması talep ediliyor.” tabirleri yer aldı.

Dosyaya nazaran DCG’nin “Mayıs 2023’te vadesi dolan yaklaşık 630 milyon dolarlık borcu ödememesi” Gemini’nin gördüğü hasarı artırıyor.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap