“Geçici Bir Heves!” Bitcoin Fiyatındaki Yükseliş Bir Tuzak mı?

“Geçici Bir Heves!” Bitcoin Fiyatındaki Yükseliş Bir Tuzak mı?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: “Geçici Bir Heves!” Bitcoin Fiyatındaki Yükseliş Bir Tuzak mı?

Grayscale Investments LLC kıymetli bir yasal zafer elde etti. Şirketin artık Amerika Birleşik Devletleri’nde birinci Bitcoin borsa yatırım fonunu (ETF) başlatması mümkün. Bu da genel halktan potansiyel bir yatırım akışına işaret ediyor. Bu duyurunun akabinde Bitcoin fiyatı güçlü bir yükselişe şahit oldu. Bununla birlikte müzmin bir kripto ayısı bunun bir tuzak olduğunu düşünüyor. Öteki bir yerde “Siyah Kuğu” muharriri Bitcoin’e ‘geçici bir heves’ etiketini yapıştırıyor.

Analist Bitcoin fiyatının düşüşten evvel yükseleceğini öngörüyor

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, Grayscale zaferinin akabinde dikey yükselişe geçti. Bu atılımında %7’nin üzerinde artışla 28 bin doların üzerini gördü. Bununla birlikte başkan kripto paranın yükselişini devamı konusunda kuşkular var. Piyasada müzmin bir kripto ayısı olarak tanınan Crypto Capo takma isimli analist yükseliş başlamadan bir gön evvel, “Düşüş devam etmeden evvel potansiyel aldatmaca pompası. BTC 27 bin dolar-28 bin dolara dokunabilir.” paylaşımını yaptı. Bunun akabinde analist bir gün sonra şu açıklamayı ekledi:

Sahte pompa için hazırlar. Dün de belirttiğim üzere, BTC 27 bin dolar – 28 bin dolara dokunabilir. Ayrıyeten altcoin’ler %10-20 sıçrayabilir. Akabinde düşüş devam eder.

Grayscale’in SEC zaferiyle birlikte bugün Bitcoin analistin belirttiği 28 bin doları test etti. Bu hareketinden sonra Crypto Capo, “İşte başlıyor. Dolandırıcılık pompası devam ediyor.” diyerek yükselişi bir tuzak olarak niteledi. Bunun yanında analist, geri dönüşten evvel daha fazla yükseliş olabileceğini kaydetti.

Ulaş Utku Bozdoğan: “Geçici Bir Heves!” Bitcoin Fiyatındaki Yükseliş Bir Tuzak mı? 1

Crypto Capo’nun BTC için ana senaryosunda 12 bin dolar var!

Popüler analist daha sonra Bitcoin için ana senaryosunu açıklıyor. Bu bağlamda Crypto Capo, şu düzeyleri işaret ediyor:

Bu aldatmaca pompasının son ayağı 28.300-28.500 dolara kadar. Mahallî tepe 28 bin dolarda oluşacak. Sonra 25 bin doların altına inecek. 25 bin doların altındaki bir sonraki büyük takviye 20 bin dolar ve 21 bin dolarda. Bunun altında, ana gayem 12 bin dolar.

Ulaş Utku Bozdoğan: “Geçici Bir Heves!” Bitcoin Fiyatındaki Yükseliş Bir Tuzak mı? 2

“Siyah Kuğu” muharriri Bitcoin’i bir heves olarak görüyor

“Siyah Kuğu” isimli ufuk açıcı risk tahlili kitabının muharriri Nassim Nicholas Taleb, kısa bir müddet Bitcoin için yaklaşan bir vefat uyarısı yaptı. Taleb, X’te yazdığı yazıda, Bitcoin üzere bir modanın popülaritesi azaldıktan sonra, en ateşli destekçileri ekseriyetle çöküşünün öngörülebilir olduğunu argüman ediyor. CryptoQuant’ın bilgilerine nazaran, tüm borsalardaki Bitcoin süreç hacmi Ağustos ayı sonunda çöktü. Ayrıyeten, Mart ayına nazaran %94’lük şaşırtan bir düşüş kaydetti. Taleb ayrıyeten, Bitcoin’in kesin düşüşünün bir piyasa çöküşünden değil, “amansız çürümeden” kaynaklanacağını ileri sürüyor. Taleb, “Hevesleri, tiksintiden çok kayıtsızlık tehdit eder” diyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: “Geçici Bir Heves!” Bitcoin Fiyatındaki Yükseliş Bir Tuzak mı? 3

Akademisyenin yorumları, Grayscale’in ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na karşı kazandığı zaferin akabinde bugün %6’dan fazla artış gösteren Bitcoin için tuhaf bir vakitte geldi. Kasım ayındaki FTX çöküşünden bu yana en büyük satış olan 17 Ağustos’taki son bir günlük satışa karşın, uzun vadeli yatırımcılar nispeten sarsılmamış görünüyor. Bununla birlikte Taleb, süreç hacmi azaldıkça piyasa manipülasyonu riskinin arttığını argüman ediyor. Bu durumu “Açık Ponzilerin patlamasına” benzetiyor. Taleb daha evvel Bitcoin’in süreç hacminin tepeden %85’in üzerinde düştüğünü vurguladı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap