Geçersiz madencilik adresine 4,5 milyon dolar gönderildi!

Geçersiz madencilik adresine 4,5 milyon dolar gönderildi!

Paylaş
BTC Piyasası: Geçersiz madencilik adresine 4,5 milyon dolar gönderildi!

Onchain datalarına nazaran, birinci olarak Kraken borsasına aktarılan 4,5 milyon dolar, daha sonrasında dolandırıcılara ilişkin bir kripto cüzdanına gönderildi.

Etherscan’in yayımlamış olduğu rapor ışığında, Kraken cüzdanından 4,46 milyon dolarlık Tether (USDT) çekildi. Daha sonrasında bu ölçü, “ACa7” ile biten bir adrese gönderildi. Blockchain güvenlik firması PeckShield, cüzdan adresin dolandırıcılara ilişkin olduğunu belirtti. Öbür bir blockchain platformu olan Scam Sniffer, 20 Eylül’de fonların “sahte Coinone kripto madenciliği borsasına” bağlı bir adrese gönderildiğini öne sürdü.

Dolandırıcılar, toplamda 337 milyon dolar ele geçirdi!

Dune Analytics panosuna bağlanan Scam Sniffer, bu atak sisteminde dolandırıcıların 21.953 kişinin kripto cüzdanına erişim sağlayıp, toplamda 337,1 milyon USDT çaldığını ortaya koydu. Küresel Anti-Scam tertibi,  bu  tür onay madenciliği dolandırıcılığının genellikle mağdurları kripto para cüzdanlarından sınırsız para çekme yetkisi vermeleri için kandırdığını ifade etti.

Konuyla ilgili açıklama yapan yetkili isimler, dolandırıcılığın nasıl gerçekleştiğini şöyle anlattı:

“Kendi kendine saklamalı bir kripto cüzdanı oluşturduğunuzda şifreleme yoluyla korunan bir “özel anahtar elde edersiniz. Ancak dolandırıcıların temel şifrelerine muhtaçlığı yok. Madencilik havuzu ismine oluşturulmuş düzmece web sitesie giriş yaptığınızda, gerekli bilgiler dolandırıcıların eline direkt olarak düşüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap