GCash, kripto para alım satım hizmeti sunmayı düşünüyor

GCash, kripto para alım satım hizmeti sunmayı düşünüyor

Paylaş
Uzman Coin: GCash, kripto para alım satım hizmeti sunmayı düşünüyor

Filipinler’in lider mobil cüzdan firması olarak görülen ve yaklaşık 40 milyona yakın kitleye hitap eden GCash’in, gelen yoğun talepler üzerine müşterilerine kripto para alım, satım ve saklama hizmeti verme hamlesinde bulunmak için karar aşamasında olduğu belirtildi.

Ülke medyasında yer alan haberlere göre; şirketin yönetim kurulu başkanı ve CEO’su Martha Sazon, kripto para hizmetleri sunmayı düşündüklerini açıkladı:

“Yerel ve küresel olarak trendlerin ne olduğunu bilmek çok önemli ve kripto paralar da bu trendlerin bir parçası… Birçok başlangıç gibi, burada da bir platforma, iş modeline ve ortağa ihtiyacınız olur. Bunlar sağlanırsa belki sisteme geçiş yapabiliriz. Biz yine de herkesin erişebileceği finansal hizmetler sunmaya her zaman olduğu gibi devam edeceğiz”

Şirket şu anda müşterilerine sadece, Ethereum ağı üzerinde üretilen ve şirketin kendi kripto parası olan Telcoin (TEL) ile kripto para gönderme hizmeti sunuyor. Alım, satım ve saklama hizmetleri ise bulunmuyor. Kripto paraların dışında ise kullanıcılar; hisse senetlerine yatırım yapma, sigorta poliçesi satın alma, para gönderme ya da çevrimiçi olarak alışveriş yapma şansına sahipler.

100 milyonu aşan nüfusa sahip olan Filipinler’in yüzde 40’lık bölümü GCash kullanıyor. Eğer şirket bu anlamda olumlu bir karar alırsa, PayPal ve Square’in müşterilerine sunduğu hizmetleri kendi kitlesine açmış olacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap