Gary Gensler’den kripto şirketlerine uyarı!

Gary Gensler’den kripto şirketlerine uyarı!

Paylaş
BTC Piyasası: Gary Gensler’den kripto şirketlerine uyarı!

SEC lideri Gary Gensler, yapay zeka (AI) teknolojisinin risklerine değinerek, kripto firmalarının dikkat etmesi gerektiğini belirtti.

Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) lideri Gary Gensler, salı günü yaptığı açıklamarla AI’yi radarına aldığını vurguladı. AI için vaktin teknolojisi yorumunda bulunan Gensler, tıpkı vakitte da sermaye piyasalarını berbat etkilemekte tesirli bir silah olduğunu söz etti. Kripto firmalarının AI hakkında dikkatli olması gerektiğini lisana getiren SEC lideri, kanunlar çerçevesinde çarpıcı açıklamalarda bulundu.

BTC Piyasası: Gary Gensler’den kripto şirketlerine uyarı! 1

“Zorluklara karşı korunmaya odaklandık”

AI hakkında günümüzün teknolojisi tabirlerine yer veren Gary Gensler, finans ekstra dikkatli olması gerektiğinin altını çizdi. X üzerinden yazı dizisi yayımlayan lider, “Mevcut yetkilerimiz dahilinde, yapay zekanın hem mikro hem de makro zorluklarına karşı korunmaya odaklandık.” dedi.

AI ile ilgili kripto şirketleri için ikazda bulunan Gensler, teknolojinin olumlu taraflarını da göz önünde bulundurarak, finansal hesapların açılışı, ahenk programları, ticaret algoritmaları, hassaslık tahlili ve birçok bahiste kolaylık sağladığını da kelamlarına ekledi. Son olarak da menkul değerler kanunlarına nazaran dolandırıcılığın kesin yargı barındırdığını vurgulayan SEC lideri, sermaye piyasalarındaki hertürlü tehditi savuşturmak için faaliyetlerin devam edeceğini belirtti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap