Gary Gensler, bütçe talebi üzerinden kriptoyu ele aldı

Gary Gensler, bütçe talebi üzerinden kriptoyu ele aldı

Paylaş
BTC Piyasası: Gary Gensler, bütçe talebi üzerinden kriptoyu ele aldı

ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) Lideri Gary Gensler, 2024 bütçe talebinde kripto alanındaki suistimali ele alan davetlerde bulundu.

Mali Hizmetler ve Genel Hükümet Alt Komitesi’nin ABD Senato Tahsisat Komitesi ile 19 Temmuz’daki duruşması için hazırlanan tabirinde Gensler, Biden idaresinin 2024 mali yılı için SEC’e 2,4 milyar dolardan fazla tahsis edilmesi talebini desteklediğini söyledi. SEC lideri, bütçe talebinin nedenlerinden biri olarak kripto pazarının birtakım bölümleri üzerinde durdu.

BTC Piyasası: Gary Gensler, bütçe talebi üzerinden kriptoyu ele aldı 1

Uzmanlık, yeni araçlar ve kaynaklar davetinde bulundu

Finansmanla birlikte Gensler, SEC’in 2023’te 4.685 olan tam vakitli konum sayısını 2024’te 5.139’a çıkarmasını beklediğini belirtti. SEC bilgilerine nazaran, komitenin icra kısmı 2022’de 750’den fazla icra davası açtı, buna karşın kripto sanayisinde çeşitli suistimaller yaşandı.

Illinois Senatörü Dick Durbin tarafından sorulan sorulara karşılık olarak Gensler, “SEC’deki yetkililerimiz hayli sağlam. Her vakit biraz daha fazla kaynak kullanabilirizBu komite uygun görürse ve daha fazla kaynağa sahip olmamızı isterse, onları kullanabiliriz.” dedi

SEC lideri, 170 kişi daha eklemek için üzerinde muahedeye varılan bir bütçeden 70 milyon dolarlık ek bir fon almayı umduğunu söyledi. Ek olarak, SEC’in iflas etmiş kripto borsası FTX’i denetlemedeki rolü hakkında milletvekillerinin sorgulamasıyla karşı karşıya kaldı. 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap