Garanti BBVA’dan kripto atağı geldi!

Garanti BBVA’dan kripto atağı geldi!

Paylaş
BTC Piyasası: Garanti BBVA’dan kripto atağı geldi!

Geleneksel finans şirketlerinin kripto sanayisiyle ilgili faaliyetler artıyor. Akbank iştiraki Ak Yatırım’ın akabinde Garanti BBVA da kripto atağını kullanıma sundu. Garanti BBVA Kripto’nun birinci etapta şirket çalışanlarının kullanımına açıldığı bildirildi.

Webrazzi’nin yayımladığı haber doğrultusunda Garanti BBVA, kripto cüzdan ve transfer hizmetini başlatmış bulunuyor. Garanti BBVA Kripto hizmetinin birinci başta şirket çalışanları için faal hale olarak kullanılabileceği belirtildi.

Ama, bankanın kriptoyla ilgili sunmuş olduğu hizmetlerin herkes tarafından kullanıma ne vakit açacağına dair bilgi paylaşılmadı. Ek olarak, Garanti BBVA Kripto’da şimdi kripto alım-satım süreçleri yapılmadığını sözlerine ekledi.

BTC Piyasası: Garanti BBVA’dan kripto atağı geldi! 1

Geleneksel finans şirketleri, kriptoya yöneliyor

Garanti BBVA, geçtiğimiz süreçlerde kripto paralar ile ilgili LinkedIn platformunda çeşitli iş ilanları yayımlamıştı. Paylaşılan bir ilanda “Dijital Varlık Likidite İdaresi Proje Sorumlusu/ Product Owner” durumuna alım yapıldığı kayıtlar geçti. Ayrıyeten banka, 2022 Haziran’da “Kripto Varlık Uzmanı/Yetkilisi” aradığını belirtti. Yetkili kişinin Garanti BBVA bünyesinde yürütülen ‘Kripto Varlık’ süreçleri bünyesinde yer alacağını açıklamalara ekledi.

Bunun yanı sıra Akbank İştiraki Ak Yatırım, Mart ayında Stablex‘i satın almak için resmi ataklarda bulunduğunu duyurmuştu. Yapılan açıklamada, Stablex‘in çoğunluk paylarının alınması emeliyle hisse alım ve iştirak mukavelesi imzalandığı bildirildi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap