Garanti BBVA Kripto Para İşine Girdi: İşte Şimdilik Yalnızca Banka Çalışanlarının Kullandığı Sistemle İlgili Birinci Bilgiler!

Garanti BBVA Kripto Para İşine Girdi: İşte Şimdilik Yalnızca Banka Çalışanlarının Kullandığı Sistemle İlgili Birinci Bilgiler!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Garanti BBVA Kripto Para İşine Girdi: İşte Şimdilik Yalnızca Banka Çalışanlarının Kullandığı Sistemle İlgili Birinci Bilgiler!

Son yılların en çok tartışılan yatırım araçlarından kripto varlıklar, artık hayatımızın bir gerçeği. Sonuçta 1 trilyon dolarlık bir piyasadan bahsediyoruz ve hal böyleyken kripto varlıkları yok saymak mümkün değil. Görünen o ki piyasalarda genel bir boğa beklentisi yaşanıyorken, bankalar da bu dalın gerisinde kalmak istemiyorlar.

Türkiye’deki en tanınan özel bankalar ortasında yer alan Garanti BBVA‘nın kripto işine girmek için kolları sıvadığı ortaya çıktı. Webrazzi’den Beğenilen Ulukan’ın haberine göre banka, kripto cüzdan ve transfer süreçlerini mümkün kılan yeni bir hizmet oluşturdu. “Garanti BBVA Kripto” olarak isimlendirilen bu yeni sistemin, an prestijiyle Garanti BBVA bünyesinde çalışan çalışanlar tarafından deneyimlendiği tabir ediliyor.

Çok yakında, banka müşterileri de bu hizmetten faydalanabilir!

Ulaş Utku Bozdoğan: Garanti BBVA Kripto Para İşine Girdi: İşte Şimdilik Yalnızca Banka Çalışanlarının Kullandığı Sistemle İlgili Birinci Bilgiler! 1

Aslına bakacak olursak Garanti BBVA, kripto para topluluğuna giriş için bir müddettir hazırlık yapıyordu. Bu bağlamda; geçtiğimiz yılın sonlarına yanlışsız açılan kimi iş ilanları, bunun en net göstergesiydi. Garanti BBVA, o devirlerde “kripto varlık uzmanı” unvanıyla çalışacak eleman arayışındaydı. Gelinen son noktada hazırlık sürecinin tamamlandığı yorumunu yapabiliriz. Garanti BBVA’nın çalışanlarına gönderdiği şirket içi e-posta, yapılan çalışmaların şu an için test edildiğinin de açık bir göstergesi.

Edinilen bilgilere nazaran Garanti BBVA Kripto, ilerleyen devirlerde Binance üzere bir borsa haline de gelecek. Kullanıcılar, bu yeni platform üzerinden kripto alım-satım süreçlerini de gerçekleştirebilecekler. Lakin tüm bunların son kullanıcıya ne vakit ulaşacağı şimdi belli değil. Şirket muhtemelen, çalışanlarıyla gerçekleştireceği test kademesinden sonra tüm müşterilerine Garanti BBVA Kripto hizmetini sunmaya başlayacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap