GAMI Web3 Venture Builder CEO’su Gökhan Altın: Gelecekte büyük kurumsal şirketlerin Web3 yatırımlarını artırdığını göreceğiz!

GAMI Web3 Venture Builder CEO’su Gökhan Altın: Gelecekte büyük kurumsal şirketlerin Web3 yatırımlarını artırdığını göreceğiz!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: GAMI Web3 Venture Builder CEO’su Gökhan Altın: Gelecekte büyük kurumsal şirketlerin Web3 yatırımlarını artırdığını göreceğiz!

Web3 ekosisteminin gelişimi, kurumsal yatırımcı ilgisini artırmaya devam ediyor. Bilhassa geleceğe odaklanan yatırımcılar Web3 alanını yeni bir pazar olarak kıymetlendiriyor. Web3 alanına yönelik yatırımcı bakış açısını kıymetlendiren GAMI Web3 Venture Builder CEO’su Gökhan Altın, kurumsal yatırımcıların bu alana ilgisinin arttığını belirtti.

Kurumsal şirketler yaptıkları yüksek hacimli yatırımlarla yatırım dünyasının önde gelen aktörleri ortasında yer alıyor. Alanında muvaffakiyet sahibi olan şirketler, birçok farklı dala çeşitli yatırımlar yaparken, sahip oldukları potansiyel sebebiyle önemli yatırım alan bölümler de konjonktür prestijiyle değişiklik gösterebiliyor. Bu kapsamda dijital dönüşüm sürecinin itici gücünü oluşturan Web3 ekosistemi, kurumsal şirketlerin gelecek projeksiyonunda değerli bir yer tutuyor. GAMI Web3 Venture Builder CEO’su Gökhan Altın konuya ait yaptığı açıklamada, Web3 ekosisteminin yatırım çekme potansiyeline ait görüşlerini açıkladı.

“Öncelikli olarak kurumsal yapıların iş dünyasındaki trendleri kaçırma lüksü olmadığını düşünüyorum. Bu sebeple, bugünün kurumsal şirket yöneticilerinin dünya genelindeki enformasyon akışına hâkim olma sorumluluğu bulunuyor. Bilgi çağı göz önünde bulundurulduğunda, günümüzün değişen ve dönüşen dünyasında bu yaklaşımın şirketlerin sürdürülebilir biçimde muvaffakiyete ulaşmasında anahtar rol üstlendiğini görüyoruz.

 ‘Web3 ekosistemini erken benimseyen şirketler avantajlı olacak’

Bu yaklaşımla elde edilen dataları hakikat sistemler kullanarak tahlil etmek, ilgili taraflara hem orta hem de uzun vadeli gelecek planları oluşturma konusunda somut çıktılar sağlıyor. Böylesi bir periyotta Web3 ekosistemini erken etapta benimseyen şirketler ortasına girmek, kurumsal yapılara kıymetli avantajlar sağlayabilir. Ayrıyeten bu tarafta atılan adımlar, şirketler açısından teknolojik yeniliklerin ön safında yer almak manasını da taşıyacaktır.  

‘Kurumsal yapılar Web3 alanına olumlu yaklaşıyor’

Bugün geldiğimiz noktada kurumsal yapıların Web3 ekosistemine bakış açısını olumlu istikamette etkileyen muhakkak faktörler bulunuyor. Bu noktada blokzincir tabanlı teknolojilerin iş süreçlerini kolaylaştırma kapasitesi karmaşık operasyonel süreçlerdeki maliyetlerin düşürülmesini sağlıyor. Bu alanda sağlanan verimlilik de kârlılığın artırılmasını direkt biçimde etkiliyor. 

‘Kurumsal yatırımcı iştahı artacak’

Web3 teknolojilerinin global çapta dikkat çeken nitelikleri şirketlerin hem daha geniş hem de daha çeşitli kitlelere ulaşmalarının önünü açıyor. Biz, milletlerarası erişimi kolaylaştıran Web3 teknolojilerin kurumsal şirketlerin yeni pazarlara ulaşmasında faal rol oynamasını bekliyoruz. 

Bu durum ilerleyen süreçte kurumsal yatırımcı iştahının artmasını ve yatırımların Web3 alanına yönelmesini sağlayacaktır. Böylece kesimlerinde öncü kurumsal şirketlerin Web3 yatırımlarını artırdığı bir periyoda giriş yapacağız.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap