GAMI Teknoloji CEO’su Gökhan Altın: “Üniversitede Web3’ü öğrenen gençler, mesleklerine bir adım önde başlayacak

GAMI Teknoloji CEO’su Gökhan Altın: “Üniversitede Web3’ü öğrenen gençler, mesleklerine bir adım önde başlayacak

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: GAMI Teknoloji CEO’su Gökhan Altın: “Üniversitede Web3’ü öğrenen gençler, mesleklerine bir adım önde başlayacak

Genç öğrenciler üniversite tercih periyodunun sona ermesiyle birlikte tercih sonuçlarını bekliyor. Uzmanlar, bilhassa bu yıl yapılan tercihlerde gelecek potansiyeli bulunan alanlara dikkat çekiyor. Pekala Web3, blokzincir, eser geliştirme ve yazılım üzere alanlar gençlerin meslek idaresinde nasıl bir rol oynayabilir? Mevzuya ait değerlendirmelerde bulunan GAMI Teknoloji CEO’su Gökhan Altın görüşlerini kamuoyuyla paylaştı.

Üniversite tercih periyodu her yıl olduğu üzere bu yılda da değerli tartışmalara neden oluyor. Gençlerin geleceği için kritik bir dönem olan böylesi bir periyotta, meslek uzmanlarının görüşleri ilgiyle takip ediliyor. Kamuoyunda hususa dair çeşitli tartışmalar devam ederken, uzmanlar, geleceğe dönük potansiyel barındıran Web3, blockzincir, eser geliştirme ve yazılım üzere alanlara dikkat çekiyor. Pekala şimdi kâfi okuryazarlığın oluşmadığı bu alanlar, gençler için ne üzere meslek fırsatları barındırıyor? GAMI Teknoloji CEO’su Gökhan Altın yaptığı açıklamada, Web3 ekosistemine hâkim gençlerin meslek imkanlarına dair görüşlerini paylaştı.

“Öncelikle üniversite tercihlerinin gençlerin kendi geleceklerini inşa etme süreçlerinde kıymetli bir basamak olduğunun altını çizmeliyiz. Bu sebeple yapılacak tercihlerde sadece fırsatları değil, birebir vakitte beklentiler ve eğilimler üzere farklı değişkenleri de göz önünde bulundurmalıyız diye düşünüyorum.

“Geleceğe ışık tutan bir yaklaşım benimsememiz gerekiyor”

Hepimiz için üniversite tercihlerinin geleceğe yatırım olduğu aşikâr. Bu sebeple mevcut trendlerin çok daha ötesinde, bilgiler ışığında geleceğe ışık tutan bir yaklaşım benimsememiz gerekiyor. Bu noktada, Web3 alanında faaliyet gösteren yerli Venture Builder GAMI Teknoloji’nin yöneticisi olarak, tercih devrindeki genç öğrencilerin faydalanması maksadıyla Web3 ekosisteminin gelecek vizyonuna ve olası pozisyonuna dair birkaç kelam söylemek isterim.

Web3 ekosisteminin gelecek vizyonu, Web2 modellemesindeki çeşitli sınırlılıkların ve zorlukların üstesinden gelme gayesi taşıyan; birebir vakitte merkeziyetsizliğin ön planda olduğu, kullanıcı merkezli ve birbirine entegre dijital ortam yaratan bir anlayışı tabir ediyor. Bu yaklaşımla mevcut Web2’nin birçok sınırlamanın ve zorlukların aşılması amaçlanıyor.

Web3 ile daha konforlu bir atmosfer inşa ediliyor

Web3 ekosisteminde şahsi bilgileri ve dijital varlıkları üzerinde daha fazla denetime sahip olan kullanıcılar, blokzincir tabanlı teknolojiler sayesinde bilgi güvenliği konusunda bir adım öne geçiyor. Böylece aracılara duyulan gereksinimlerin ortadan katmasıyla daha konforlu bir atmosfer inşa ediliyor.

Web3 ekosistemi, dijital dünyadaki aksiyonlarda hem şeffaflığı hem de güvenilirliği destekliyor. Bu doğrultuda, Web3 dünyasının bilhassa klasik finans ve teknoloji altyapısı eksik olan bölgelerde, mahallî halkın hem dijital hizmetlere hem de ekonomik fırsatlara erişim sağlama potansiyeli de orta ve uzun vadede yeni fırsatların oluşmasına neden olabilir.

Yatırımların artmasıyla yeni istihdam fırsatları ortaya çıkacaktır

Faaliyet yürüttüğümüz Web3 ekosistemi sahip olduğu yenilikçi yapıyla tüm dünyadaki yatırımcı ağının dikkatini çekiyor. Bilhassa teşebbüs sermayesi yatırım fonlarının, geleceğin teknolojilerine yatırım yapma eğilimi de bu ilginin temelini oluşturuyor. Bu sebeple, önümüzdeki devirde birçok teşebbüsün dünya çapında aktif aktörlere dönüştüğünü göreceğiz.

Böylelikle, üniversite eğitimleri sırasında Web3 ekosisteminin dinamiklerini öğrenen yeni kuşak için yatırımların artmasıyla yeni istihdam fırsatları ortaya çıkacaktır.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap