Galaxy Digital, 2023 ikinci çeyrek raporlarını yayımladı

Galaxy Digital, 2023 ikinci çeyrek raporlarını yayımladı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Galaxy Digital, 2023 ikinci çeyrek raporlarını yayımladı

Galaxy Digital, 2023 ikinci çeyrek raporlarını yayımladı.

Raporların paylaşılması ile birlikte Galaxy Digital’in kârlılıkta önemli bir düşüş yaşadığı görüldü. Şirket bahse dair açıklamalar getirdi

Galaxy Digital 2023’ün ikinci çeyreğinde gelirlerinde düşüş yaşadı

Galaxy Digital, yılın ikinci çeyreğinde ticaret gelirinde kıymetli bir düşüş yaşadığını duyurdu. Michael Novogratz’ın kurucusu olduğu Galaxy Digital, bu çeyrekte ticaret gelirinin yüzde 54 azalarak 59.5 milyon dolara düştüğünü bildirdi. Şirket açıklamasında, bu düşüşün temel nedeninin dijital varlıklardaki düşük net gerçekleşen yararlar ve yatırımlardaki net gerçekleşmemiş ziyanlar olduğunu belirtti. Lakin yatırımlardaki yüksek net gerçekleşen yararların kısmen bu düşüşü dengelediği tabir edildi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Galaxy Digital, 2023 ikinci çeyrek raporlarını yayımladı 1

Geçtiğimiz yılın birebir devrine kıyasla, şirket 2022’nin ikinci çeyreğinde 554.7 milyon dolarlık ziyanı 46 milyon dolara düşürdü. Ayrıyeten, çeyreği “güçlü” bir likidite durumu olan 696 milyon dolarla tamamladı.

Michael Novogratz, şirketin faaliyetlerinin, müşteri muhtaçlıklarını karşılamak emeliyle devam eden belirsizlik ve düzenleyici baskı ortamında yeterli performans gösterdiğini belirtti.

Galaxy Digital, varlık idaresi kısmında de yükseliş gösterdi. Bu kısım, yılın birinci çeyreğine nazaran yüzde 619 artışla 33.8 milyon dolar gelir elde etti. Şirket ayrıyeten işletme masraflarını çeyreğe nazaran yüzde 6 ve yıldan yıla yüzde 34 azalttığını açıkladı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap