FxPro Analisti: Kripto Piyasasında Risk Artıyor

FxPro Analisti: Kripto Piyasasında Risk Artıyor

Paylaş
BTC Piyasası: FxPro Analisti: Kripto Piyasasında Risk Artıyor

Bitcoin, Cuma günü itibariyle 37.000 doların üzerinde tutunmasının ardından son 24 saat içinde yaklaşık %3 değer kazandı. Altcoinler de Bitcoin’deki göreli toparlanmayı takip etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ancak analistler, hisse senedi piyasalarında kripto varlıklarda alım yapmalarını teşvik edecek türden bir sıçrama göremedi. S&P 500, Bitcoin ve Ethereum’daki yaklaşık %3’lük sıçramaya kıyasla, kabaca yatay seyretmeye devam etti. FxPro analisti Alex Kuptsikevich, CoinDesk’e konu ile ilgili şunları söyledi:

“Yatırımcılar ABD Merkez Bankası’nın para politikasında beklenen sıkılaştırmanın ortasında ABD hisse senetlerinden çekilmeye devam ediyor.”

Analiste göre satışlar sürerse, daha fazla yatırımcı riskli varlık pozisyonlarını azaltmaya devam edebilir. Kuptsikevich böyle bir durumda ilk etkilenen piyasanın kripto piyasası olabileceğini söylüyor. Bu ise, Bitcoin’de son 24 saatte görülen yükselişin sınırlı olduğu anlamına gelebilir. Analistler ayrıca makroekonomik sıkıntıları göz önüne alarak, 2017-2018’de meydana gelene benzer bir ayı piyasası konusunda endişelerini dile getiriyor. Bitcoin Kasım ayında 69.000 dolar ile ATH yapmasının ardından, kabaca %40’lık bir düşüş yaşadı. 

DeFi Varlıkları ve Altcoinler, Artan Riske İşaret Ediyor

Analistler ayrıca son zamanlarda DeFi varlıklarında ve bazı altcoinlerde görülen düşük performansa işaret etti. Bu, kripto varlık piyasalarında riskin arttığı şeklinde yorumlanıyor. Eğer piyasalarda belirsizlik yüksekse, kullanıcılar riskin daha az olduğunu düşündüğü Bitcoin’e dönme eğilimi sergiler.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap