FTX ve Genesis, iflas davası için el ele verdi!

FTX ve Genesis, iflas davası için el ele verdi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: FTX ve Genesis, iflas davası için el ele verdi!

FTX ve kripto kredi kuruluşu Genesis, FTX’in iflas davasında getirdiği argümanları çözmek için prensipte mutabakata vardığını açıkladı.

27 Temmuz’da, her iki şirketin hukuk müşavirleri, iflas Yargıcı Sean Lane’e bir muahede üzerinde anlaştıklarını belirten bir mektup gönderdi. Ancak anlaşma prensipte ve muahedeye ait rastgele bir detay içermiyor. Her iki firma da iflas etmiş durumda ve mahkeme nezaretindeyken alacaklılar için para toplamaya çalışıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: FTX ve Genesis, iflas davası için el ele verdi! 1

Borçlulara karşı savların çözülmesi amaçlanıyor

Anlaşma, FTX’in Genesis borçlularına karşı tezlerini çözecek ve bu durumun aksisi de geçerli olacak. Ayrıca, bu taleplerle ilgili bekleyen önergeleri de geri çekecektir. Her iki taraf da muahedeyi direkt olarak belgelemek ve mahkeme onayını almak eforunu sürdürüyor. Şimdilik sadece prensipte mutabakata varan şirketler, işi resmiyete dökmek için birçok faaliyetini hızlandırdı.

FTX ve Genesis, kuralları sonuçlandırmak, vakit tanımak, mevcut önergeler ve bilgilendirmele için tarihlerin ertelenmesini talep etti. İki firmanında geçtiğimiz aylarda iflas etmesi, şu anlık prensipte olsa da gelecekteki muhtemel bir resmi mutabakat için birçok tartışma konusu yarattı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap