FTX ve BlockFi müşterilerinin dataları, Kroll taarruzuyla erişime açıldı

FTX ve BlockFi müşterilerinin dataları, Kroll taarruzuyla erişime açıldı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: FTX ve BlockFi müşterilerinin dataları, Kroll taarruzuyla erişime açıldı

İflas eden şirketler ismine alacaklı taleplerini yöneten Kroll’un akına uğraması sonucunda kripto borsası FTX ve kredi sağlayıcısı BlockFi’ın müşteri dataları tehlikeye girdi.

Kripto hesaplarının şifreleri ve başka hassas datalar etkilenmedi lakin müşteriler, tarafları taklit eden dolandırıcılara karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıldı.

BlockFi, “Yetkisiz bir üçüncü tarafın, Kroll’un platformunda bulunan kimi BlockFi müşteri datalarına erişim sağladığı” konusunda açıklama yaptı. FTX de “durumu yakından takip ettiğini” bildirdi.

İki kripto firması da altyapısal olarak rastgele bir hasar almamış olsa da şahsî bilgiler, berbat niyetli aktörler tarafından seed phrase’ler ve şifreler üzere daha pahalı bilgileri elde etmek maksadıyla kullanılabilir.

CoinDesk’in yorum talebine şimdi karşılık vermeyen Kroll, yalnızca kripto bölümünde değil birçok şirket için iflas hizmetleri sağlayan bir kuruluş. Kroll, web sitesine nazaran “dünya çapında uçtan uca siber güvenlik hizmetleri sunmada eşsiz konumlanmış seçkin siber risk liderlerini” kapsayan bir danışmanlık hizmeti sunuyor.

Platform birebir vakitte ocak ayında iflas müracaatında bulunan kripto firması Genesis Küresel Capital için de hizmet sağlıyor. CoinDesk, Genesis’in hücumdan etkilenip etkilenmediğini doğrulamak için Kroll’a ulaşmaya çalışıyor.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap