FTX Varlıklarının Listesi Açıklandı: Bu Coinler Dikkatleri Çekiyor!

FTX Varlıklarının Listesi Açıklandı: Bu Coinler Dikkatleri Çekiyor!

Paylaş
BTC Piyasası: FTX Varlıklarının Listesi Açıklandı: Bu Coinler Dikkatleri Çekiyor!

Kripto para piyasası bugün sert satışlara sahne oluyor. Bunun art planında hiç elbet müflis kripto para borsası FTX ile ilgili gelişme yatıyor. Buna nazaran FTX, 3,4 milyar dolarlık kripto varlıklarının tasfiyesi için müsaade istedi. Kripto borsasının ortaya çıkan rezervlerinde ise bir altcoin dikkatleri çekiyor.

FTX varlıkları ortasında Solana ve Bitcoin ön sıralarda!

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere FTX, geçen yıl iflas başvurusu yaptı. Lakin, bundan evvelki birtakım gelişmeler, kurucusu Sam Bankman-Fried dahil yöneticiler hakkında kuşkulara yol açtı. Zira iflas müracaatından evvel borsanın Bankman-Fried ve yöneticilere milyarlarca dolar ödediği ortaya çıktı. Pazartesi günü yapılan bir mahkeme müracaatına nazaran, iflas eden FTX’in mal varlığı, 1,16 milyar dolarlık Solana (SOL) ve 560 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) dahil olmak üzere yaklaşık 7 milyar dolarlık varlıktan oluşuyor.

BTC Piyasası: FTX Varlıklarının Listesi Açıklandı: Bu Coinler Dikkatleri Çekiyor! 1

Burada dikkatler toplam kripto para varlıkların neredeyse yarısını oluşturan Solana üzerine kayıyor. Hakikaten SOL, FTX’in varlıkları tasfiye edeceği beklentisiyle önemli paha kaybı yaşadı. Bu ortada sunumda, daha evvel dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan şirketin, Kasım ayında iflas müracaatında bulunmadan evvel kurucusu Sam Bankman-Fried dahil olmak üzere üst seviye yöneticilere yaptığı milyarlarca ödemenin detayları yer alıyor.

Müflis kripto borsası 3,4 milyar dolar pahasında kripto paraya sahip

FTX, CoinDesk’in geçen yıl bilançosunun durumuna ait ifşaatları yayınlamasının akabinde çöktü. Yeni CEO John J. Ray III şirketteki mali denetimlerin ne kadar berbat olduğunu söyleyip duruyor. Lakin, Bankman-Fried çok sayıda dolandırıcılık suçlamasını kabul etmedi. Bu ortada beklentiler, duruşmanın önümüzdeki ay başlayacağı tarafında.

Belge, şirketin 11 Kasım’da elinde bulundurduğu 1,1 milyar dolara ek olarak 1,5 milyar dolar nakit temin ettiği ve ayrıyeten 31 Ağustos itibariyle 3,4 milyar dolar pahasında kripto paraya sahip olduğunu ortaya koyuyor. Bu, MAPS ve Serum (SRM) üzere daha az bilinen ve potansiyel olarak daha az likit olan 1.300’den fazla token’a ek olarak yüz milyonlarca dolar pahasında.

BTC Piyasası: FTX Varlıklarının Listesi Açıklandı: Bu Coinler Dikkatleri Çekiyor! 2

FTX, mahkemeden kripto varlıklarını satmak için müsaade istedi

Sunumda ayrıyeten Bankman-Fried ve ortalarında Nishad Singh, Zixiao Wang ve Caroline Ellison’ın da bulunduğu başka yöneticiler tarafından iflastan evvelki aylarda alınan 2,2 milyar dolarlık nakit, kripto, öz sermaye ve gayrimenkulün detayları da yer alıyor. Bu kıymetli. Zira ABD kanunları bu tıp ödemelerin geri alınmasına ve alacaklılara dağıtılabilecek varlıklara eklenmesine müsaade veriyor.

Belgede ayrıyeten Bahamalar’da kestirimi pahası yaklaşık 200 milyon dolar olan 38 apartman dairesi var. Bunun yanı evrak çatı katı ve öbür mülklere de yer veriyor. Şirketin yeni idaresi, siyasetçilere ve New York’taki Metropolitan Sanat Müzesi üzere hayır kurumlarına yapılan bağışları da geri almaya çalışıyor. Bu ortada FTX, New York’taki bir yargıçtan kripto varlıklarını satmaya başlamak için müsaade istedi. Böylelikle fonları alacaklılara nakit olarak iade etmesi mümkün olacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap