FTX, piyasaları huzursuz eden kripto satış teklifinde değişikliğe gitti

FTX, piyasaları huzursuz eden kripto satış teklifinde değişikliğe gitti

Paylaş
BTC Piyasası: FTX, piyasaları huzursuz eden kripto satış teklifinde değişikliğe gitti

Investing.com – İflas süreci devam eden kripto para borsası FTX, bu hafta kripto para piyasalarını huzursuz eden milyarlarca dolarlık varlık satışı talebine yönelik karar öncesi yeni bir değişiklik müracaatında bulundu. 

Coinbase’in haberine nazaran FTX’in iflas sürecini yöneten grup, yeni bir müracaatta bulunarak tasaları gidermek ismine kripto varlık satışında piyasaların evvelden uyarılmamasını istediğini iletti. 

Güncellenen teklifte FTX’in piyasaları olumsuz istikamette etkileyebilecek varlık satışı göz önüne alınarak kamuya bildirim mecburiliği olması istenmiyor. O denli ki varlık satışının haftalık olarak düşük ölçüler da gerçekleşmesi durumunda bile kripto para fiyatlarının olumsuz etkilenme ihtimalinin yüksek olduğu düşünülüyor. 

Bununla birlikte ABD Mütevellisi FTX’in satış planına itiraz etmişti. Şirketin bilhassa Bitcoin (BTC) ya da Ethereum (ETH) satış talebi konusunu, farklı kurumların da değerlendirmesi gerektiğini öne sürmüştü. FTX, bunun üzerine şirketin alacaklılarını temsil eden komitelerle birlikte ABD ABD Mütevellisi’ni de sürece dahil etmeyi kabul etti.

FTX, son gayretinin satışa itiraz eden kurumlar için kâfi olacağını düşünürken Delaware mahkemesi bugün iflas eden kripto borsasının varlık satışı konusundaki kararını verecek. 

FTX, bu hafta başında Bitcoin ve Ethereum varlıkları yanında portföyünde bulunan birçok altcoin’in satış talebiyle gündeme geldi. Bu altcoin’ler ortasında Solana, 1,16 milyar dolarlık kıymetiyle en yüksek yüke sahip. Bu da SOL tokeninin mevcut gelişmeden en çok etkilenen varlık yaparken kripto para, geçen haftaki 20 dolar bedelinden 17,72 dolara kadar %10’un üzerinde düşüş kaydetti. 

Dünden bu yana hafif bir toparlanma gören SOL, 19 dolara yanlışsız hareket ettikten sonra sabah saatlerinde 18 dolar hududunda el değiştiriyor.  

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap