FTX, Para İadesi İçin Galaxy Digital İle Çalışmak İstiyor!

FTX, Para İadesi İçin Galaxy Digital İle Çalışmak İstiyor!

Paylaş
BTC Piyasası: FTX, Para İadesi İçin Galaxy Digital İle Çalışmak İstiyor!

Kripto borsası FTX, Bitcoin ve altcoin varlıklarını satmaya, stake etmeye ve muhafazaya yönelik stratejiler oluşturarak alacaklılarına dolar cinsinden iade etmeyi amaçlıyor. Batık borsa bu süreci Galaxy Digital’den danışmanlık hizmeti alarak yönetmek istiyor.

FTX, alacaklılara ödeme yaparken Bitcoin ve altcoin yerine prestiji para ünitesi kullanmayı hedefliyor. Borsa böylece kripto paralar üzerinden yaşadığı 3 milyar dolar kaybın önüne geçmek istiyor. Batık kripto para platformu bu talebini avukatlar aracılığıyla mahkemeye iletti. Bu senaryoda Galaxy Digital, kripto varlıklarının satışı ve risk idaresi bahislerinde borsaya danışmanlık yapacak.

FTX avukatları, Bitcoin ve Ethereum üzere varlıkların riskten korunma stratejileri ile bedelini sürdürmeye çalışacağını belirtti. Bu biçimde, satış süreci öncesi mümkün riskler en düşüğe inecek. Avukatlar, belli altcoinleri elde tutmanın, düşük riskli getiriler sağlayarak hem şirketin hem de alacaklıların lehine olduğu vurgusunu yaptı.

Borsa, bu varlıklardan elde ettiği geliri bekleyen müşterilere dağıtarak paylaşım yapmak istiyor. Lakin tüm varlıkların tek seferde satılıp piyasayı alt üst etmemesi için FTX, haftalık satış limitleri üzere stratejiler üzerinde çalışıyor.

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz duruma dair şimdi bir açıklama yapmadı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap