FTX, Offshore borsasını yine başlatmayı teklif ediyor!

FTX, Offshore borsasını yine başlatmayı teklif ediyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: FTX, Offshore borsasını yine başlatmayı teklif ediyor!

FTX, yine yapılanma planının bir modülü olarak Offshore borsasını tekrardan açılmasını gündeme getirdi.

FTX iflas yöneticisi, borsada hak argüman edenler için bir duyuru yayınladı. Tekrar başlatılan bir Offshore borsası işletmek üzere yeni bir şirket kurabileceğini ve bu bireylerin yeni Offshore şirkette pay senedi, token yahut başka varlıkları elinde tutmalarına müsaade verebileceğini söyledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: FTX, Offshore borsasını yine başlatmayı teklif ediyor! 1

FTX’in sunmuş olduğu taslak plan yayımlandı

FTX, Pazartesi günü sunduğu bir taslak planda borçlular ve alacaklılara değindi. Taslakta genel olarak, FTX Offshore borsa kullanıcılarının dotcom müşterileri ve FTX ABD kullanıcılarının ABD müşterileri olarak sınıflandırılacağı bir planlama belirtildi. Dotcom yetkileri, plana nazaran, dotcom müşteri kolaylık sınıfına yapılan dağıtımlar ve masraflar hariç varlık havuzundan elde edilen gelirden orantılı bir hisse alacaktır.

İflas yöneticisi, Dotcom müşteri havuzu için yine başlatılan bir Offshore platformunu işletmek için üçüncü taraf yatırımcılarla yeni bir şirket kurmayı önerdi. Alternatif olarak, birleşme yahut gibisi bir sürece girebileceği de belirtildi.

Taslak planında genel olarak belirtilen tabirler şu formda yer alıyor;

“Borçlular, tüm nakit yerine, Offshore Exchange Company’nin Dotcom Müşteri Havuzuna pay senetleri, jetonlar yahut Offshore Exchange Company’deki başka menfaatler yahut bu çeşit pay senetlerine yatırım hakları halinde gayri nakdi bedel havale etmesine karar verebilir. ”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap