FTX, milletlerarası müşteriler için kripto borsasını tekrar başlatmayı planlıyor

FTX, milletlerarası müşteriler için kripto borsasını tekrar başlatmayı planlıyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: FTX, milletlerarası müşteriler için kripto borsasını tekrar başlatmayı planlıyor

İflas yöneticileri, FTX.com platformunun yine başlatılmasına yönelik bir plan hazırladı.Yeniden başlatılması durumunda borsa sırf denizaşırı müşteriler tarafından kullanılabilecek. Plan kapsamında FTT token sahipleri hiçbir şey almayacak.

İflas eden kripto borsası FTX, alacaklılarını farklı sınıflara ayırmayı önerdi. Kabul etmeleri halinde bu sınıflardan birine üçüncü taraf yatırımcılarla birlikte FTX borsasını yine başlatma imkanı verilecek.

ABD saatiyle pazartesi akşamı yayımlanan müracaat evrakı, alacaklıları kümelere bölüyor. Birinci küme, FTX.com’un denizaşırı borsasının alacaklılarından oluşuyor ve “dotcom müşteriler” olarak isimlendiriliyor. Evrakta bu küme dışında “ABD alacaklıları”, NFT alacaklıları, genel temerrüt alacaklıları, teminatlı alacaklılar üzere kümeler bulunuyor.

Bu taleplerin önceliği “şelale yaklaşımına göre” belirleniyor ve her sınıfa, bir evvelki sınıfın ödemesi bittikten sonra ödeme yapılıyor.

FTX.com’un eski müşterileri olan dotcom alacaklıları kategorisindeki üyelere, varlıklarını denizaşırı borsa planına yatırarak paydaş olabilme seçeneği sunuluyor.

FTX’in yine başlatılmasına dair ipuçları, süreksiz CEO John Ray III‘ün mayıs ayında yayımladığı evraklarda esasen yer alıyordu. Belgelerde “FTX 2.0” sözleri kullanılmıştı.

Twitter’da Wassielawyer isimli kullanıcı, önerilen yine yapılandırma planının FTT sahiplerine yönelik bir düzenleme içermediğine dikkat çekti.

Token, SEC’in aralık ayında FTX’in kurucu ortağı Gary Wang ve Alameda Research’ün eski CEO’su Caroline Ellison’a karşı oluşturduğu şikayet evrakında “menkul kıymet” olarak isimlendirilmişti.

CoinDesk’in piyasa datalarına nazaran FTT şu anda yüzde 7,95’lik bir artışla 1,46 dolardan süreç görüyor.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap