FTX ile Alameda Research ortasındaki günlük davası sürüyor

FTX ile Alameda Research ortasındaki günlük davası sürüyor

Paylaş
BTC Piyasası: FTX ile Alameda Research ortasındaki günlük davası sürüyor

Sam Bankman-Fried, Caroline Ellison‘ın ferdî dokümanlarının mühürlenmesi için mahkeme müracaatında bulundu.

Yargıç Kaplan, ABD Adalet Bakanlığının (DoJ) Bankman-Fried’ın duruşmaya kadar mahpusta kalmasına dair talebini değerlendirmesi sırasında tarafların medyaya, davayla alakalı konuşmalarını yasaklamıştı.

FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried, mahkemeden Alameda Research’ün eski CEO’su Caroline Ellison’ın günlüğünü mühürlemesini istedi fakat Inner City Press, buna karşı çıktı.

Şu anda Bankman-Fried, mahpusa geri dönme ihtimaliyle karşı karşıya. DoJ’un bu talebinin sebepleri ortasında Bankman-Fried’ın Ellison’ın ferdî günlüğünü New York Times’a sızdırması ve şahitleri birçok sefer kendi lehine ayartmaya çalışması yer alıyor.

Bankman-Fried’ın avukatı, “Belgelerin karinesinin, dokümanların kamuoyuyla paylaşılmasından daha kıymetli olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

Yargıç Kaplan, Bankman-Fried’ın derhal mahpusa gönderilmesi talebini reddetti fakat “adil bir yargılamanın önüne geçebilecek rastgele bir bahiste medyayla rastgele bir bilgiyi paylaşmak yahut tartışmak” hâlâ yasak. Bunun dışında yargıç, resmi yazılı beyanların sunulması için bir takvim belirledi.

New York federal mahkemesindeki süreçleri yayımlamaktan sorumlu Inner City Press’ten Matthew Russell Lee, mahkemeye şunları yazdı:

Bankman-Fried’ın menkul değerler ve dijital dolandırıcılık suçlamalarıyla Ekim ayında yargılanması planlanıyor. Banka dolandırıcılığı ve rüşvet argümanları üzere ek suçlamaların Mart ayında ikinci bir duruşmayla görüşülmesi bekleniyor.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap