FTX, güvenlik sebebiyle kullanıcı hesaplarını askıya aldı

FTX, güvenlik sebebiyle kullanıcı hesaplarını askıya aldı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: FTX, güvenlik sebebiyle kullanıcı hesaplarını askıya aldı

İflas eden kripto para borsası FTX, Kroll siber güvenlik ihlalinin akabinde kullanıcı hesaplarını askıya aldığını duyurdu.

FTX, Kroll siber güvenlikte yaşanan ihlalin akabinde kullanıcı hesaplarını askıya aldı. İflas eden borsa kullanıcı hesaplarını korumak için bu yola başvurulduğunu açıkladı.

FTX, siber güvenlik ihlali sonrası kullanıcı hesaplarını askıya aldı

FTX, son Kroll siber güvenlik ihlalinin akabinde, gelecekte yaşanabilecek muhtemel olayları yahut ek ziyanları önlemek maksadıyla kullanıcı hesaplarını süreksiz olarak askıya aldığını duyurdu. Kullanıcıların taleplerini değiştirmemeleri yahut kabul edilen programları değiştirmemeleri tavsiye edildi. FTX, Kroll müşteri talep portalı aracılığıyla gönderilen taleplerin inançlı ve geçerli olduğunu vurguladı.

FTX’in iflas süreçleri için atanan talep ve bildirim temsilcisi Kroll, geçtiğimiz günlerde bir siber güvenlik ihlaline uğramıştı ve bu ihlal sonucunda birtakım bilgilerin açığa çıktığı belirtilmişti. FTX, Kroll’un durumun idaresi ve nezareti konusunda garanti verdiğini açıkladı. FTX, ihlalin hesap şifreleri, dahili sistemler yahut finansal fonlar üzerinde rastgele bir tesiri olmadığını teyit etti.

Ancak, Blockchain analisti ZachXBT, kimlik avı e-postalarının FTX müşterilerine ulaştığını doğruladı. Bu durum, kullanıcıların ferdî datalarının ele geçirilmiş olabileceği tasasını artırdı. FTX ise Kroll’un FTX hesap şifreleriyle ilgilenmediğini ve dahili sistemlerinin etkilenmediğini açıkladı.

FTX’in aldığı bu tedbir, kullanıcıların güvenliğini sağlamak ve gelecekteki muhtemel ziyanları evvelce önlemek maksadıyla yapılmış bir adım olarak görünüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap