FTX, Dubai operasyonları için talepte bulundu

FTX, Dubai operasyonları için talepte bulundu

Paylaş
BTC Piyasası: FTX, Dubai operasyonları için talepte bulundu

FTX, ABD’deki yapılandırma sürecinden Dubai’nin ayrılmasına dair bir talep iletti.

2022’nin Kasım ayında iflas ettiğini açıklayan FTX, Dubai koluyla ilgili yeni bir talepte bulundu. Şirket, Dubai’de devam eden faaliyetlerini ABD’deki yapılandırma sürecinden ayrılmasını istiyor. Ayrıyeten, Dubai’nin Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) kanunlarıyla ilgili açıklamalar yapan FTX, ödenmemiş borçlar ve zamanlama mevzularına parmak bastı.

BTC Piyasası: FTX, Dubai operasyonları için talepte bulundu 1

İflas ünitesiyle bağlantıya geçildi

Çeşitli kuruluşlar hakkında iflas başvurusu gerçekleştiren FTX, Dubai faaliyetlerini de dava sürecine katmıştı. Borsa, bu süreç boyunca ve BAE iflas müracaatından evvel rastgele bir atak yapmamıştı. İflas ünitesi, bu durumlardan ötürü operasyonları düzeltmek için rastgele bir çalışmada bulunmayacağını belirtti.

FTX tarafından yapılan açıklamaya nazaran, FTX Dubai’nin borçlarını ödeme konusunda kâfi güce sahip olmadığını söz etti. En kritik telaffuzlardan biri ise BAE maddeleriyle ilgili tasfiye süreci ve alacaklılara olan ödemeler biçiminde yer alıyor. Ek olarak, global çaptaki faaliyetlerine devam eden FTX, borsayı tekrar işletmek konusunda kararlı görünüyor. Bu planlamanın tesiri, borsanın token’ı olan FTX’in fiyat hareketlerinde net bir formda gözlemleniyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap