FTX davasında üç sanık süreksiz uzlaşmaya vardı

FTX davasında üç sanık süreksiz uzlaşmaya vardı

Paylaş
BTC Piyasası: FTX davasında üç sanık süreksiz uzlaşmaya vardı

FTX toplu davasında üç sanık süreksiz uzlaşmayı kabul etti. Sanıklar ortasında YouTube fenomenleri de yer alırken, belgede uzlaşma kuralları açıklanmadı.

FTX sanıkları uzlaşmaya vardı

Jacksonville Jaguars oyun kurucusu Trevor Lawrence, YouTube fenomenleri Keven Paffrath ve Tom Nash ile birlikte FTX toplu davasında önerilen uzlaşmaya vardı. Evrakta rastgele bir detay yahut uzlaşma koşulları açıklanmadı.

Bunun yanı sıra, toplu davanın avukatı, “diğer FTX davalılarıyla devam eden zımnî, uzlaşma görüşmeleri yaptıklarını” belirtti.

Öte yandan Ekim ve Kasım ayları için arabuluculuk tarihleri belirlendi ve avukatlar yakın bir vakitte “Davayı Düşürme Dilekçeleri” sunma niyetinde olduklarını açıkladı.

Bir başka müracaatta, davacıları temsil eden avukatlar Ben Armstrong’un istekli olarak azledildiğine dair bir bildirimde bulundu. Armstrong, Nisan ayında davaya müdahil olan avukatları taciz etmekle suçlanmıştı.

Uzlaşmaların ilerlemesi halinde, avukatlar 5 Ocak’ta bir Ön Onay Talebi planlamak için evrak sunacaklar. Uzlaşma müracaatları, FTX eski CEO’su Sam Bankman-Fried‘in 3 Ekim’de mahkemeye çıkmasından birkaç hafta evvel gelmesi hasebiyle dikkat çekti. Ayrıyeten Bankman-Fried, geçtiğimiz ay yedi dolandırıcılık ve komplo suçlamasını da kabul etmemişti.

BTC Piyasası: FTX davasında üç sanık süreksiz uzlaşmaya vardı 1

Ne olmuştu?

Nash, Paffrath ve Jackson’ın yanı sıra ortalarında Tom Brady, Shaquille O’Neal, Gisele Bundchen ve Larry David’in de bulunduğu bir dizi ünlünün ismi FTX’in çöküşünün akabinde açılan toplu davalarda yer almıştı. Davalar Miami’de federal bir yargıç önünde görülmek üzere birleştirilmişti.

Temmuz ayında Steph Curry ve NBA Golden State Warriors’a karşı da bir toplu dava açılmıştı. Davacılar, Warriors ve Curry’nin “FTX Group tarafından yürütülen suistimallere değerli ölçüde yardım eden yahut teşvik eden” bir komploya karıştıklarını tez etmişti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap