FTX, Bu Altcoin’lere Dava Açıyor: Milyonlarca Dolar Tazminat!

FTX, Bu Altcoin’lere Dava Açıyor: Milyonlarca Dolar Tazminat!

Paylaş
BTC Piyasası: FTX, Bu Altcoin’lere Dava Açıyor: Milyonlarca Dolar Tazminat!

İflas eden kripto para borsası FTX, kapanmadan evvel platformundan para çektiği argümanıyla birkaç altcoin projesi ve kripto şirketine dava açıyor.

FTX, kurtarma davası kapsamında 20 milyon doları geri talep ediyor

Sıcak bir gelişmeye nazaran FTX, platformu kapanmadan evvel 21 milyon doların yasadışı olarak çekildiği argümanıyla LayerZero’ya dava açtı. Borsa, eski COO ve yan kuruluştan milyonları geri almayı hedefliyor.

Borsa ayrıyeten LayerZero Labs’ın eski baş işletme sorumlusu Ari Litan ve Skip & Goose’un yan kuruluşu olan Ari Litan’dan yaklaşık 13,07 milyon dolar ve 6,65 milyon dolar talep ediyor. LayerZero’yu iflastan ve para çekme süreçleri yasaklanmadan evvel fonları çekmek için dahili bilgileri kullanmakla suçluyor. Detaylar, toplumsal medyada FTX alacaklarının en büyük temsilcisi Sunil’den geldi:

11 Kasım 2022’de LayerZero’nun FTX/FTX Ventures/Alameda Research’ten özsermayenin, para ünitesi haklarının ve başka tüm mutabakatların %100’ünü geri satın aldığını belirten bir evrak yayınladığını aktarmıştık. Vakfın şu anda elinde bulunan varlıkların bedeli toplam 134 milyon dolar.

İflas eden borsa tüm ortaklarının peşine düştü

Davaya ek olarak FTX, platformu iflas etmeden evvel destekleyen yüksek profilli ünlülere ve spor figürlerine yapılan ödemeleri de inceliyor. Listedeki ünlülerden kimileri ortasında Shaquille O’Neal, Naomi Osaka ve Stephen Curry yer alıyor. FTX, Sam Bankman-Fried’in kripto platformunun çöküşünün akabinde fonları kurtarmayı hedefliyor.

FTX’in Nisan ayında 3,4 milyar dolar kıymetinde kripto parası vardı. Raporlara nazaran borsa, rezervlerini tasfiye etmeyi planlıyor. Borsa her hafta 200 milyon dolar bedelinde kripto satmayı hedefliyor. Başlangıç ​​tarihi konusunda şimdi bir teyit bulunmasa da birçok kişi 13 Eylül’de olacağını bildiriyor.

13 Eylül’e dikkat: FTX, altcoin rezervlerini piyasa boşaltabilir

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, ABD mahkemesi FTX iflas takımına altcoin satışları için yeşil ışık yakmak üzere. Raporlara nazaran, şu anda borsasının elinde 3,4 milyar dolar bedelinde kripto para var. 13 Eylül, altcoin tasfiyesinin başladığı, bu coin’lerin yüklü satışlarla karşılaştığı tarih olabilir. Coin’ler ve yükleri şu formda:

  1. Solana (SOL): 685 milyon dolar (kilitli)
  2. FTX Token (FTT): 529 milyon dolar
  3. Bitcoin (BTC): 268 milyon dolar
  4. Ethereum (ETH): 90 milyon dolar
  5. Aptos (APT): 67 milyon dolar
  6. Dogecoin (DOGE): 42 milyon dolar
  7. Polygon (MATIC): 39 milyon dolar
  8. BitTorrent (BIT): 35 milyon dolar
  9. Toncoin (TON): 31 milyon dolar
  10. XRP (XRP): 29 milyon dolar

Eski FTX yöneticilerinde itiraf karşılığında para cezasıyla özgür kaldığını belirtelim.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap