FTX, bağlı kuruluşu LedgerX’in satışı konusunda muahedeye vardı

FTX, bağlı kuruluşu LedgerX’in satışı konusunda muahedeye vardı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: FTX, bağlı kuruluşu LedgerX’in satışı konusunda muahedeye vardı

Investing.com – FTX ve bağlı borçluları tarafından yapılan açıklamada kısım 11 iflas süreci kapsamında şirketin iştiraki LedgerX’in Miami International Holdings yan kuruluşu M7 Holdings’e satışı konusunda muahedeye varıldığı duyuruldu.

FTX borçluları, vadeli süreç ve opsiyon borsası ve takas platformu LedgerX LLC’nin satışından yaklaşık 50 milyon dolar gelir elde edecek. 

FTX Borçluları İcra Şurası ve Yine Yapılandırma Lideri John J. Ray III satışlar ilgili şu açıklamayı yaptı:

Bundan sonraki süreçte satış sürecinin gerçekleşmesi için ABD İflas Mahkemesi’nin onayı beklenecek. İflas mahkemesi, satışı ile kararını 4 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşecek duruşmada verecek.

FTX, alacaklılara ödeme yapmak için bağlı kuruluşlarıyla ilgili satışlar konusunda bu yılın başında onay aldı. FTX borçluları LedgerX dışında öbür kuruluşlar FTX Japan, FTX Europe ve Embed Financial Technologies şirketlerini de satma niyetinde. Satış kararının akabinde yapılan yasal müracaatlarda 100 üstünde şirket, FTX’e bağlı kuruluşlarla satın almak istediği görüldü.

Diğer yandan FTX’e atanan kayyum heyeti, varlık satışının ve toplanan fonların akabinde borsanın yine açılması konusunu da gündeme getirdi. Şimdi net bir karar verilmemesiyle birlikte kayyum heyeti, fonların borsanın tekrar açılması yahut alacaklılara dağıtılması konusunu kıymetlendirecek.

Bu kararın akabinde borsa iflas etmeden evvel lokal tokeni olarak kullanılan ve hala kimi borsalarda süreç görmeye devam FTT varlığında kıymetli bir fiyatlanma görülmedi. Geçtiğimiz günlerde FTX’in yine açılabileceğine dair söylentilerin çıkmasıyla FTT, bir günde %75’e varan değerli bir sıçrama kaydederek 2,85 dolara kadar yükseldi. 12 Nisan’da kaydedilen bu yükselişin akabinde düşüş ivmesine giren kripto para, bugün 1,6 dolar düzeylerinde alıcı buluyor. 

Yazar: Günay Caymaz

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap