FTX Alacaklıları Bir Satışı Onayladı

FTX Alacaklıları Bir Satışı Onayladı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: FTX Alacaklıları Bir Satışı Onayladı

Geçtiğimiz yıl dramatik bir biçimde yan kuruluşlarıyla iflas açıklayan FTX’in alacaklılarının çabası sürüyor.

FTX alacaklıları, LedgerX’i Miami International Holdings’in yan kuruluşuna satmayı kabul etti. Bu mutabakatla birlikte alacaklılar 50 milyon dolara yakın fon alacaklar.

FTX Alacaklıları LedgerX’i Satmayı Kabul Etti

FTX geçtiğimiz yıl yan kuruluşlarıyla birlikte piyasayı sarsan bir batışa imza attı. Bu iflasın akabinde alacaklılar fonlarını kurtarmak için arayışa girdiler. Bununla birlikte FTX alacaklıları LedgerX‘in satışına onay verdi. Bu satış muahedesiyle alacaklılar yaklaşık olarak 50 milyon dolar kazanacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: FTX Alacaklıları Bir Satışı Onayladı 1

FTX alacaklıları, yaklaşık 50 milyon dolar alacakları için türev borsası LedgerX’i Miami International Holdings’in bir yan kuruluşuna satmayı kabul etti. Lakin mutabakatın ABD iflas mahkemesi tarafından onaylanmasını bekliyorlar. Bu satış için gerçekleşecek olan duruşma 4 Mayıs’ta yapılacak. FTX, bu yılın başlarında alacaklılar için para toplamak hedefiyle iş ünitelerini satmak için müsaade almıştı. Embed Financial Technologies, FTX Japan ve FTX Europe’u da satmanın yollarını arıyor. FTX’in varlıklarını satın almakla ilgilenen yaklaşık 117 taraf olduğu yasal bir müracaatta belirtilmişti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap