FTT Coin nedir? FTX Token geleceği nedir ve nereden alınır?

FTT Coin nedir? FTX Token geleceği nedir ve nereden alınır?

Paylaş
BTC Piyasası: FTT Coin nedir? FTX Token geleceği nedir ve nereden alınır?

İçerik

2020 sonundaki boğa sezonuyla birlikte adından söz ettiren ve fiyat hareketleriyle sık sık gündeme gelen ve kripto endüstrisinin en zengin isimleri arasında yer alan Sam Bankman-Fried’in sahibi olduğu FTX borsasının token’ı FTT Coin hakkında FTT Coin nedir, ne işe yarar, nereden alınır, projesi, geleceği var mı? gibi sorular internette soruluyor. Bu haberimizde size en sade şekilde FTT Coin ile ilgili detaylı bilgileri aktaracağız.

FTT Coin Nedir?

FTT Coin nedir sorgusuna cevap verecek olursak, son dönemin en popüler kripto para plâtformlarından FTX ekosisteminin bel kemiği olarak nitelendirilen token’dır. Binance için BNB neyse FTX için de FTT odur. Ethereum, Solana ve BEP2 blok zincirlerinde aktif olarak kullanılan FTT token, ağ etkilerini ve token taleplerini artırmak için karmaşık bir şekilde tasarlanmıştır ve aynı zamanda dolaşımdaki arzını azaltmaya yardımcı olur.

FTX, vadeli işlemler, kaldıraçlı tokenlar ve Over Counter (OTC) alım satımı sunan bir kripto para türevleri borsasıdır. FTX platformunda işlem yapan kullanıcılar, işlem ücretlerinde komisyon indirimi kazanmak için FTT’yi kullanabilir. Yeterli FTT’ye sahip olan müşteriler, FTX’teki tüm OTC işlemlerinden indirim alabilir. FTT, FTX’te vadeli işlem pozisyonları için teminat olarak da kullanılabilir. Bu, FTT için fayda ve talebi artırır. Aynısı, gelecekte marjin alım satımı gerçekleştirdiğinizde de geçerlidir. Ayrıca FTX’te oluşturulan tüm ücretlerin üçte biri, tüm FTT’nin en az yarısı yakılana kadar bir FTT geri alımı için kullanılacaktır. Bu şekilde satın alınan herhangi bir FTT Token da yakılacaktır.

350 milyon maksimum arza sahip olan FTT Coin’in dolaşımdaki arzı ise 137.2 milyon adettir. Bunların 175 milyon adedi hazine token’larıdır ve önümüzdeki üç yıl içinde açılacaktır.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried

FTT Coin Ne İşe Yarar?

FTT Coin ne işe yarar gibi bir soruya şu şekilde cevap verebiliriz; FTT Coin, özellikle FTX kripto para platformunda vadeli işlemlerde, spot piyasada, OTC’de işlem komisyonlarında indirim kazandırabiliyor ve yatırımcılar borsada token’larını stake ederek pasif gelir elde edebiliyor.

FTT Coin Geleceği

FTT Coin geleceği hakkında olumlu bir şekilde bahsedilebilir. Şu anda vadeli işlem borsaları, finans alanını geride tutan birçok kusura sahip. FTX, misyonunda bu sorunları çözmek ve türevler alanını kurumsal seviyeye taşımak olarak gören FTX, bu konuda gelişimini FTT Token özelinde de sürdürmek istiyor. Bu içeriği yayına hazıladrığımız tarihte 7 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşan FTX borsasının gelişimi, özellikle son boğa sezonuyla beraber ilginç bir noktaya gelmiştir. Kripto endüstrisinin en büyük likidite sağlayıcıları arasında yer alan Alameda Research’ün girişimi FTX’in borsa token’ı olarak adlandırılan FTT Coin’in geleceğinin parlak olduğunu söyleyebiliriz. FTX, popülaritesi artan istikrarlı bir projedir. FTX uzun vadede iyi bir yatırım olabilir. Ancak, kripto para piyasalarının oynaklığını da göz önünde bulundurarak yatırım yapılmalıdır.

FTT Coin nedir

FTT Coin Alma, FTT Token Nereden, Nasıl Alınır?

FTT Coin alma işlemi son derecede kolaydır. Binance veya FTX, FTT Coin almak için erişilebilir en uygun seçenek konumunda yer alıyor. Ne yazık ki FTT Token, Amerika Birleşik Devletleri’nde hem FTX hem de Binance kullanıcıları tarafından alınıp satılamıyor ancak diğer ülkelerden herhangi bir sorun yaşanmadan işlemler gerçekleştirilebiliyor. Yani Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşıyorsanız, FTT satın almak için merkeziyetsiz bir Ethereum (DEX) borsası kullanmanız gerekir. Öte yandan FTT Token, Huobi, Gate.io, KuCoin, ByBit gibi borsalardan da el değiştiriyor.

FTT Coin Binance

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap