Friend.tech, NBA oyuncularının katkılarıyla devasa bir Ether makinesi haline geldi

Friend.tech, NBA oyuncularının katkılarıyla devasa bir Ether makinesi haline geldi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Friend.tech, NBA oyuncularının katkılarıyla devasa bir Ether makinesi haline geldi

Yeni ve “efsane” kripto uygulaması Friend.tech, bir toplumsal tokenizasyon protokolü olarak karşımıza çıkıyor. Geliştiricileri için de uygun bir para kaynağı olduğu kesin.

X, eski ismiyle Twitter, kullanıcılarının kapalı bir küme sohbetine erişim için pay ihraç etmelerini sağlayan Friend.tech platformu, her süreçten yüzde 5’lik bir komite olarak 1,04 milyon doların üzerinde gelir sağladı. DefiLlama datalarına nazaran ödenen gaz fiyatları ve başka harcamalar çıkarıldığında, platform yaklaşık 709 dolar pahasında Ether elde etti.

Böylece platform, 3,33 milyon dolarlık Ethereum blokzinciri ile 1,54 milyon dolarlık staking hizmeti Lido’nun çabucak gerisinde yer aldı. Lakin Lido, 154 bin dolardan düşük bir gelir elde etti ve Friend.tech, kripto hizmetleri ortasında en yüksek gelir elden platform oldu.

Yalnızca birinin davet etmesi durumunda girilebilen platformun beta sürümü, 10 Ağustos’ta piyasaya sürüldü ve birinci günün süreç hacmi 4,400 ETH’yi (yaklaşık 8,1 milyon dolar) buldu. Uygulama, kripto borsası Coinbase’in yeni layer-2 ağı Base’te yer alıyor.

Cobie ve Hsaka üzere isimlerin payları birkaç gün içerisinde 3 Ether’e, yani mevcut fiyatlarla yaklaşık 5 bin dolara kadar yükseldi.

Friend.tech, günlük 136 bin etkin kullanıcıya ulaşarak Arbitrum ve Optimism’i sollayan Base’i ele geçirmiş gözüküyor.

Grup sohbetleri süratli bir formda topluluk ruhuna bürünüyor.

E-spor topluluğu FaZe Clan’in kurucu ortağı Richard “FaZe Banks” Bengtson II, platforma pazar günü katıldı ve şu anda payları en yüksek fiyatları görüyor. Tıpkı biçimde NBA oyuncusu Grayson Allen da platforma katılmasının akabinde birkaç saat sonra çok yüksek fiyatlara ulaştı.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap